Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Niezaszczepieni mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą mieć zakaz wjazdu do UE w przyszłym roku

Mieszkańcom Wielkiej Brytanii grozi zakaz wjazdu do krajów Unii Europejskiej, jeśli nie zostaną w pełni zaszczepieni przeciwko Covid-19.

Zgodnie z nowymi przepisami, które są dziś opracowywane w Brukseli, biała lista krajów spoza Unii miałaby zostać całkowicie zniesiona na rzecz uzależnienia podróży od statusu szczepień.


Osoby w pełni zaszczepione szczepionką zatwierdzoną przez UE – w tym AstraZeneca i Pfizer – będą mogły swobodnie podróżować, pod warunkiem, że przyjęli ostatnią dawkę w ciągu dziewięciu miesięcy.

Osoby, które otrzymały szczepionkę więcej niż 9 miesięcy przed wjazdem, będą potrzebowali przyjęcia szczepionki przypominającej, aby wjechać do Unii Europejskiej.

Jak donosi Bloomberg, dzieci, osoby, które przeszły koronawirusa, oraz osoby podróżujące z ważnych powodów również będą mogły wjechać do Unii Europejskiej, jeśli przed wjazdem wykonają test PCR.

Przepisy prawdopodobnie zostaną wprowadzone stopniowo i zaczną wchodzić w życie od marca.


Te same zasady będą obowiązywać też dla obywateli UE przyjeżdżających z kraju nienależącego do Wspólnoty.

Szczegółowe plany mają zostać opublikowane jeszcze dzisiaj, a następnie każde państwo członkowskie będzie musiało zadecydować czy je wdroży.

Komisja Europejska chce ustalić takie same przepisy w 27 krajach UE, aby umożliwić swobodny przepływ osób w Unii Europejskiej.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania zawiesza loty z RPA i 5 afrykańskich krajów z powodu wykrycia nowego wariantu koronawirusa
 Czytaj następny artykuł:
Rozpoczęła się wyprzedaż w Ryanair: Kup jeden bilet a drugi otrzymasz za darmo


// //