Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Boris Johnson zwołał dziś konferencję prasową na temat wariantu Omikron

Boris Johnson zwołał dziś po południu konferencję prasową na Downing Street, która będzie związana z powrotem niektórych ograniczeń mających pomóc walczyć z nowym wariantem koronawirusa.

Premier przemówi po tym, jak od dziś wprowadzono obowiązek noszenia masek w środkach transportu publicznego i sklepach w Anglii.


Nowe ograniczenia obejmują również to, że wszystkie osoby przybyłe z Wielkiej Brytanii będą musiały wykonać test PCR drugiego dnia po powrocie i się izolować, dopóki nie uzyskają wyniku negatywnego.

Osoby, które zetkną się z kimś, kto ma pozytywny wynik testu koronawirusa, będą musiały izolować się przez 10 dni, nawet jeśli są w pełni zaszczepione.

Republika Południowej Afryki, Botswana, Eswatini, Lesotho, Namibia, Zimbabwe, Angola, Malawi, Mozambik i Zambia znajdują się teraz na czerwonej liście, więc przybysze będą musieli poddać się 10-dniowej kwarantannie w zatwierdzonym przez rząd hotelu za cenę 2285 funtów.


Dodatkowo rząd ogłosił, że dorośli w wieku 18 lat i starsi otrzymają znacznie wcześniej szczepionki przypominające.

Johnson bronił dziś przywrócenia ograniczeń, mówiąc, że są „proporcjonalne i odpowiedzialne” i kupią czas w walce z Omikronem.

Naukowcy do tej pory odkryli 14 przypadków super-zmutowanego szczepu w Wielkiej Brytanii, ale oczekuje się, że będzie ich znacznie więcej.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
W Wielkiej Brytanii znów spadnie śnieg i będzie nawet -9 stopni Celsjusza
 Czytaj następny artykuł:
Od dziś w Anglii obowiązuje nakaz noszenia masek w sklepach i środkach transportu publicznego