Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ogromne kolejki na lotniskach po powrocie surowych zasad podróży

Po miesiącach powolnego wycofywania restrykcji pasażerowie, którzy przybyli dziś na brytyjskie lotniska, ponownie zastali rygorystyczne ograniczenia.

Wszyscy, niezależnie od statusu szczepień, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii po 4 rano, muszą wykonać test PCR drugiego dnia po przyjeździe i się izolować, dopóki nie otrzymają potwierdzenia, że wynik testu jest negatywny.


Nowe zasady podróżowania wprowadzono, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wariantu koronawirusa nazwanego Omikron, który został już wykryty w krajach na całym świecie i UK.

Testy PCR, które są droższe, ponieważ muszą być analizowane w laboratorium, zostały zniesione pod koniec października dla osób zaszczepionych, jednak podróżni nie nacieszyli się tym zbyt długo.

Dziś rano na lotnisku Heathrow oraz innych brytyjskich lotniskach utworzyły się ogromne kolejki podróżnych, którzy przylecieli do kraju.

Jak podają brytyjskie media, wielu z nich nie miało pojęcia o nowych zasadach wprowadzonych przez rząd, co wywołało chaos w halach przylotów.


Zmiana przepisów to zła wiadomość dla branży turystycznej, która liczyła, że się w końcu odbije po fatalnym roku.

Niedawne otwarcie sektora podróży było bodźcem dla firm wakacyjnych, ale nie pozwoliło jeszcze nadrobić strat, a nowe ograniczenia spowodują znów zastój w podróżach.

Tania linia lotnicza EasyJet ujawniła dzisiaj, że straciła 1 miliard funtów w ciągu ostatnich 12 miesięcy i już widzi negatywne efekty wprowadzenia ograniczeń związanych z Omikronem.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Samolot Ryanair uziemiony w Birmingham z powodu sztormu. Pasażerowie czekali na pokładzie ponad 5 godzin
 Czytaj następny artykuł:
W Wielkiej Brytanii znów spadnie śnieg i będzie nawet -9 stopni Celsjusza


// //