Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Obudziła się i zobaczyła 775 000 funtów przelane na jej konto przez HMRC – jej życie zamieniło się przez to w koszmar

Kobieta, na której konto bankowe przez pomyłkę przelano ponad trzy czwarte miliona funtów, mówi, że zmieniło się to w „koszmar”.

Jak donosi The Guardian kobieta, która jest osobą samozatrudnioną, powiedziała, że ​​pewnego ranka obudziła się i zobaczyła, że ​​HMRC przelało na jej konto bieżące 774 839,39 funtów.

Pieniądze leżały w jej banku przez ponad rok, nie mogła się skontaktować z HMRC i liczyła, że urząd podatkowy zauważy błąd i sam się z nią skontaktuje.


Jak opowiada kobieta, mimo że wielokrotnie próbowała, miała problemy ze skontaktowaniem się z HMRC z powodu długiego czasu oczekiwania na połączenie.

„Próbowałam kilka razy dzwonić do HMRC, ale nie udało mi się nikogo złapać”.

„Czekałam 30 minut na połączenie, a potem musiałam się poddać, ponieważ moje dziecko musiało zostać nakarmione, lub musiałam zrobić coś innego…” – twierdzi kobieta.

Pomimo świadomości, że i tak będzie musiała oddać całą nieoczekiwaną kwotę i tego, że chciała ją zwrócić, zaczęła po trochu sięgać do tej kwoty i wydała prawie 20 000 funtów.

Jak twierdzi, jej dochód znacznie spadł przez pandemię koronawirusa i zaczęła delikatnie po trochu ​wydawać pieniądze, które HMRC przelało na jej konto.


Wiedząc, jednak że w końcu będzie musiała zwrócić całą kwotę, kobieta wpadła w panikę, zaczęła nawet rozważać zainwestowanie części gotówki w kryptowalutę, aby odzyskać to, co wydała.

Przelała 100 000 funtów na konto oszczędnościowe, ale jak powiedziała, odsetki były nieznaczne.

„Ponieważ nie mogłam już spłacić całej kwoty, utknęłam w sytuacji bez wyjścia. Miałam całą masę pieniędzy, o których wiedziałam, że nie mogę ich wydać, ale nie mogłam nic z tym zrobić na wypadek, gdyby HMRC chciał to nagle odzyskać”. – powiedziała kobieta, która ostatecznie opisała swoją sprawę w mediach.

Śledczy z Guardian, który skontaktował się z HMRC, dowiedział się, że pieniądze zostały wpłacone przez pomyłkę, gdy pracownik HMRC chciał zapłacić zwrot cła w wysokości 23,99 GBP.

Na szczęście HMRC zaoferowało utworzenie planu płatności, aby kobieta mogła zwrócić 20 000 funtów, rozłożone na raty.

Zaproponowano jej spłatę tej kwoty w ciągu pięciu lat, a doradca ds. zarządzania długiem będzie z nią współpracować, aby wypracować odpowiednie i przystępne raty.


Zgodnie z prawem w Wielkiej Brytanii, nie można wydać żadnej gotówki, jeśli jest to pomyłkowy przelew na konto.

Jeśli pieniądze zostaną nieoczekiwanie przelane na Twoje konto i ich użyjesz, możesz zostać oskarżony o „bezprawne zatrzymanie pieniędzy” na podstawie Theft Act 1968.

Można nawet mieć kłopoty z prawem za pozostawienie pieniędzy na koncie, jeśli wiesz, że trafiły one tam przez pomyłkę.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Pilne: Wielka Brytania wprowadza dodatkowe testy dla podróżnych
 Czytaj następny artykuł:
-11 stopni i 5 dni opadów śniegu w Wielkiej Brytanii. Nadchodzi pogorszenie pogody