Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Bardziej rygorystyczne restrykcje po Bożym Narodzeniu w Wielkiej Brytanii?

W Wielkiej Brytanii mogą zostać wprowadzone „bardziej rygorystyczne restrykcje” po Bożym Narodzeniu, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wariantu Omikron, powiedział jeden z ekspertów dla Sky News.

Profesor Sir David Spiegelhalter powiedział, że pojawienie się Omikrona w Wielkiej Brytanii było „przerażającym momentem”, ponieważ nastąpiło to w „jednym z okresów największego ryzyka… z dużą ilością spotkań towarzyskich w pomieszczeniach”.


Powiedział, że rząd „nie chciałby zakłócać Świąt Bożego Narodzenia”, ale ostrzegł, że: „To, co będzie działo się po Bożym Narodzeniu, to już inna sprawa”.

„Ograniczenia w podróżowaniu tylko trochę spowolnią sytuację, ale nie zatrzymają tego”.

„W Nowym Roku prawdopodobnie zobaczymy wiele wyzwań, a to może oznaczać bardziej rygorystyczne środki” - dodał.

Chociaż Wielka Brytania wciąż czeka na rzeczywiste dane na temat nowego wariantu koronawirusa, profesor Spiegelhalter z Uniwersytetu Cambridge liczy na to, że jednak jest nadzieja, że ryzyko poważnej choroby po zakażeniu Omikronem nie jest duże.


Wicepremier Dominic Raab powiedział wcześniej Sky News: „Rząd chce, aby ludzie w tym roku cieszyli się Bożym Narodzeniem”, dodał jednak, że pracodawcy powinni przyjąć „zdroworozsądkowe” podejście do imprez firmowych.

Wczoraj Minister Zdrowia Sajid Javid potwierdził, że obecnie w Wielkiej Brytanii jest około 160 przypadków wariantu Omikron, w tym 130 w Anglii.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Pilne: Żółty Alert. Spodziewany silny wiatr i śnieg w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Pigułki na Covid-19 w Wielkiej Brytanii mogą być dostępne już przed świętami