Wiadomości
Boris Johnson: Wariant koronawirusa Omikron jest bardziej zaraźliwy niż Delta
Premier Wielkiej Brytanii powiedział, że pierwsze oznaki wskazują, że wariant koronawirusa Omikron jest bardziej zaraźliwy niż Delta.
Premier Wielkiej Brytanii powiedział, że pierwsze oznaki wskazują, że wariant koronawirusa Omikron jest bardziej zaraźliwy niż Delta.
Boris Johnson powiedział to, informując swój zespół ministrów o najnowszej sytuacji związanej z COVID-19 na posiedzeniu gabinetu we wtorek rano.
Premier dodał jednak, że nadal nie jest jasne, jak poważną chorobę wywołuje Omikron i jaki wpływ mają szczepionki na ten wariant.
„Premier powiedział, że jest za wcześnie, aby wyciągnąć wnioski na temat cech tego wariantu, ale wczesne sygnały wskazywały, że jest on bardziej zaraźliwy niż Delta” – powiedział rzecznik premiera, relacjonując spotkanie.
Rzecznik dodał, że podczas potkania premiera nie było debaty na temat wprowadzenia innych restrykcji w tym Planu B.
W Wielkiej Brytanii do wczoraj odnotowano kolejne 90 przypadków nowego wariantu koronawirusa nazwanego Omikron, co daje w sumie 336 przypadków.
Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia poinformowała, że 64 z ostatnich przypadków odnotowano w Anglii, 23 w Szkocji, a trzy w Walii.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Wielka Brytania zapowiada bezpośrednie pociągi do przepięknego kraju. Po…

Wielka Brytania przygotowuje się na „mega falę upałów”. Temperatury mogą…

DWP wypłaca dodatek do 748 GBP miesięcznie, niezależnie od dochodów

Ryanair, easyJet, Jet2 i TUI wydały ważny komunikat dla podróżnych

Tragedia w Wielkiej Brytanii. Z morza wyłowiono ciała trzech kobiet, trw…

Ceny domów rosną, a czynsze wystrzeliły o 45 procent. Tak wygląda rynek …

Wielka Brytania sięga po AI do kontroli podatników. HMRC inwestuje milio…
