Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Podróże bez kwarantanny i paszporty szczepionkowe w UK tylko dla potrójnie zaszczepionych

Minister zdrowia wczoraj wieczorem ostrzegł, że ludzie będą potrzebować trzech dawek szczepionki, aby użyć kontrowersyjnych paszportów szczepionkowych w celu wejścia do dużych obiektów.

Sajid Javid powiedział w Izbie Gmin, że ludzie będą uważani za „w pełni zaszczepionych” dopiero po otrzymaniu dawki przypominającej szczepionki.


Stwierdził też, że od czasu, gdy wszyscy kwalifikujący się dorośli w Anglii będą mieli „rozsądną szansę” na przyjęcie szczepienia przypominającego, trzy dawki będą również wymagane do paszportów szczepionkowych.

Zmiany te spowodują utrudnienia w podróżach, ponieważ wszystkie osoby, które przyjęły dwie dawki szczepionki, będą traktowani na takich samych zasadach jak osoby niezaszczepione.

Przy obecnych zasadach oznaczałoby to, że osoby, które przyjęłyby tylko dwie dawki szczepionki, musiałyby zarezerwować i wykonać 2 testy PCR – drugiego dnia po przyjeździe oraz 8 dnia po przyjeździe do Wielkiej Brytanii, oraz poddać się 10-dniowej kwarantannie.


Minister zdrowia nie sprecyzował, kiedy te zmiany wejdą w życie, jednak według obietnicy premiera w niedzielnym przemówieniu telewizyjnym, ​​wszyscy otrzymają szansę przyjęcia dawki przypominającej do 31 grudnia.

Premier ogłosił przyspieszenie szczepień przypominających i określił cel, aby służba zdrowia wykonywała nawet milion szczepień dziennie.

Jeśli plan Borisa Johnsona się powiedzie, zmiana prawdopodobnie zostanie wprowadzona na początku 2022 roku.

Jak dodał minister zdrowia, ludzie nadal będą mogli pokazać niedawny negatywny wynik testu na obecność koronawirusa zamiast statusu szczepionki, aby wsiąść udział w dużych wydarzeniach.


Jeśli brytyjski parlament zagłosuje za wprowadzeniem ograniczeń, które ogłosił premier w zeszłym tygodniu, od środy konieczne będzie wykazanie ujemnego testu przepływu bocznego, aby dostać się do klubów nocnych i na duże imprezy, zwolnione będą z tego tylko osoby podwójnie zaszczepione.

Gdy wszystkim dorosłym zaoferuje się, szczepionkę przypominającą zasady te zostaną zmienione i tylko osoby z trzema szczepionkami będą uważane za „w pełni zaszczepione”

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
„250 osób z Omikronem hospitalizowanych w UK” - Dominic Raab wywołał burzę w mediach
 Czytaj następny artykuł:
Matka dziecka porzuconego w parku w Birmingham odnaleziona po 8 miesiącach