Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Testy przed podróżą do Wielkiej Brytanii zniesione dla osób zaszczepionych

Wymagania wykonania testu przed podróżą do Wielkiej Brytanii zostały dziś wycofane dla osób zaszczepionych. Nowe zasady obowiązują od 4 rano w piątek.

Dodatkowy test został wprowadzony od 7 grudnia, aby poradzić sobie z rozprzestrzenianiem się nowego wariantu Omikron.


Teraz jednak testy są w dużej mierze zbędne, ponieważ wariant Omikron jest szeroko rozpowszechniony w całym kraju.

W pełni zaszczepieni podróżni nie muszą się również izolować się po przybyciu i czekać na negatywny wynik testu PCR.

Zamiast tego nastąpi powrót do poprzedniego systemu, w którym nowi przybysze będą musieli wykonać test przepływu bocznego nie później niż drugiego dnia po przyjeździe.

Posunięcie to spowoduje, że podróżni wydadzą mniej pieniędzy, ponieważ testy przepływu bocznego dla podróży są tańsze niż PCR i dają wyniki w ciągu pół godziny.


Jeśli jednak podróżny uzyska pozytywny wynik testu z przepływem bocznym, będzie musiał wykonać test PCR i izolować się przez okres do 10 dni.

Osoby niezaszczepione podczas powrotu do Wielkiej Brytanii będą nadal musiały wykonać przepływu bocznego lub test PCR maksymalnie 48 godzin przed godziną odlotu.

Dodatkowo niezaszczepione osoby muszą zarezerwować i wykonać 2 testy PCR – drugiego dnia po przyjeździe oraz 8 dnia po przyjeździe do Wielkiej Brytanii.

Osoby, które nie są w pełni zaszczepione, muszą się też poddać 10-dniowej kwarantannie po przyjeździe do Wielkiej Brytanii.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Wojsko powołane do pomocy w szpitalach w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Ptasia grypa wykryta u człowieka w Wielkiej Brytanii