Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Telefon 14-letniej Polki zniknął po wypadku, w którym straciła życie

Telefon 14-letniej Polki zniknął po wypadku, w którym straciła życie

Telefon należący do nastolatki, która zginęła w wypadku, gdy szła na przyjęcie sylwestrowe, zniknął, a rodzina wydała apel o pomoc w jego odlezieniu.

14-letnia Olivia Kolek zginęła w Wielkiej Brytanii, potrącona przez samochód w miejscowości Rowley Regis, niedaleko Birmingham.


Do zdarzenia doszło na Station Road, w pobliżu dworca kolejowego w Rowley Regis, w piątek 31 grudnia o 16:45, gdy 14-letnia Olivia jechała świętować Nowy Rok na prywatce domowej.

Nastolatka wcześniej spotkała się z matką, która pracowała na poczcie. Olivia przyszła, aby życzyć jej szczęśliwego Nowego Roku, bo sama planowała spędzić wieczór w towarzystwie znajomych.

Przybyli na miejsce ratownicy podjęli próbę reanimacji jednak pomimo starań medyków, pochodząca z Polski nastolatka zmarła.


Według informacji, jakie podają brytyjskie media, około 16:45 jedna z koleżanek Olivii rozmawiała z nią przez telefon, gdy nagle usłyszała huk, po którym nastąpiło wołanie o pomoc.

Jednak jak podaje Birmingham Live, policja potwierdziła, że Olivia miała przy sobie telefon podczas tragedii, ale nie został on jeszcze odzyskany.

W mediach społecznościowych opublikowano apele, prosząc każdego, kto znalazł telefon komórkowy w okolicy i mógł go przypadkowo zabrać, aby go oddał policji.

Telefon zawiera ważne wspomnienia dla rodziny nastolatki, która została potrącona przez 39-kierowcę prawdopodobnie będącego pod wpływem narkotyków.

39-letni mężczyzna został aresztowany pod zarzutem spowodowania śmierci przez prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków.


Kierowca został jednak zwolniony w ramach dochodzenia, a policja oczekuje na dokładne wyniki badań krwi.

Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat tego zajścia, proszony jest o kontakt z policją pod numerem 101 lub anonimowo za pomocą Crimestoppers 08000 555 111.

Z policją można się też skontaktować za pośrednictwem czatu na stronie https://www.west-midlands.police.uk w godzinach od 8:00 do północy.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
100 pracowników zostało zaproszonych na „lockdownową” imprezę u Borisa Johnsona
 Czytaj następny artykuł:
Już 3 dzień trwają negocjacje policji z mężczyzną, który się zamknął w domu z 8-letnim synem w Coventry