Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Boris Johnson przeprasza i przyznaje, że uczestniczył w imprezie podczas lockdownu

Boris Johnson przeprasza i przyznaje, że uczestniczył w imprezie podczas lockdownu

Boris Johnson przeprosił i przyznał się, że podczas pierwszego lockdownu uczestniczył w ogrodowej imprezie z drinkami na Downing Street.

Zwracając się do Izby Gmin pod silnym naciskiem posłów, w tym tych zasiadających ławkach rządowych, potwierdził, że uczestniczył w spotkaniu przy drinku na Downing Street.

Impreza odbyła się w czasie pierwszego lockdownu, gdy spotkania towarzyskie były zabronione.


Miała miejsce dokładnie 20 maja 2020 roku, w czasie, gdy restrykcje w Wielkiej Brytanii zezwalały jedynie na spotykanie się na świeżym powietrzu z maksymalnie jedną osobą spoza własnego gospodarstwa domowego.

Premier powiedział: „dostałem wystarczającą nauczkę, by wiedzieć, że są rzeczy, które po prostu zrobiliśmy nie w porządku”.

Jak przyznał, „wszedł do ogrodu tuż po godzinie 18:00 w dniu 20 maja 2020 r., aby podziękować grupie pracowników”, następnie wrócił do swojego biura „25 minut później”.

„W domyśle wierzyłem, że było to wydarzenie związane z pracą”, powiedział w Izbie Gmin, dodając, że teraz „musi wziąć odpowiedzialność” za wydarzenia, które miały wtedy miejsce.


„Z perspektywy czasu wiem, że powinienem był odesłać wszystkich z powrotem do środka. Powinienem był znaleźć inny sposób, aby im podziękować” - kontynuował premier.

Odpowiadając na słowa premiera Wielkiej Brytanii, sir Keir Starmer wezwał Johnsona do „zrobienia przyzwoitej rzeczy i rezygnacji”.

Lider Partii Pracy powiedział, że to, co miał na swoją obronę premier, jest „tak śmieszne, że w rzeczywistości jest obraźliwe dla Brytyjczyków”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Mamy nowego ambasadora RP w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Ojciec zabarykadował się w domu z 8-letnim synem. Uzbrojona policja negocjuje już czwarty dzień