Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

26 stycznia zniesione zostaną restrykcje w Anglii, jednak nie wszystkie

Według brytyjskich mediów zalecenie pracy z domu i paszporty szczepionkowe mają zostać zniesione w następną środę.

Boris Johnson ma tego dnia wycofać Plan B i mieszkańcy Anglii będą mogli wrócić do biur i uczestniczyć w imprezach masowych, bez pokazywania statusu szczepień lub negatywnego wyniku testu.


Jednak wymóg noszenia zakryć twarzy w wielu miejscach publicznych, takich jak pociągi, autobusy i sklepy, ma pozostać do czasu, gdy nastąpi większy spadek zakażeń wariantem Omikron.

Dwóch ministrów gabinetu potwierdziło, że premier przygotowuje się do zniesienia ograniczeń Planu B w przyszłym tygodniu.

Dziś minister edukacji Nadhim Zahawi powiedział, że „liczby wyglądają pozytywnie” i jest przekonany, że 26 stycznia, będzie znacznie lepiej i będzie można znieść niektóre ograniczenia.

„Myślę, że jesteśmy świadkami przejścia tego wirusa z pandemii na endemiczny. Mam nadzieję, że będziemy jedną z pierwszych dużych gospodarek, która pokaże światu, jak przechodzić z pandemii do endemizmu”.

Zasugerował również, że w ramach złagodzenia ograniczeń można zrezygnować z wymogu noszenia masek w klasach.


Zamiast tego od najbliższej środy zakrywanie twarzy może być wymagane tylko w ogólnodostępnych pomieszczeniach szkół, takich jak korytarze i stołówki.

Również Oliver Dowden potwierdził, że Wielka Brytania pozbędzie się restrykcji tak szybko, jak to możliwe.

Jak dodał, wszystko wskazuje, że może być to już w następnym tygodniu, ale należy jeszcze trochę poczekać na ostateczną decyzję.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Niezaszczepieni nie będą mogli odwiedzać restauracji, korzystać z krajowych lotów i pociągów we Francji
 Czytaj następny artykuł:
Dwóch Brytyjczyków aresztowanych w związku ze wzięciem zakładników w synagodze w USA