Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Boris Johnson ma ogłosić zakończenie Planu B, ponieważ liczba zakażeń Omikronem w UK spada

Według Brytyjskich mediów Boris Johnson ogłosi, że ograniczenia covidowe w Anglii zostaną zniesione jeszcze w tym miesiącu.

Premier Wielkiej Brytanii, który walczy o uratowanie swojego stanowiska, ma powiedzieć, że zasady planu B wygasną zgodnie z planem 26 stycznia.

Rząd przeanalizuje najnowsze dane dotyczące Covid-19 w środę rano, a premier ma złożyć oświadczenie w parlamencie w środę po południu.


Plan B w Anglii, który obejmuje zalecenia dotyczące pracy z domu, paszporty szczepionkowe i obowiązek noszenia maski w sklepach i środkach transportu publicznego, ma wygasnąć w środę 26 stycznia.

Minister zdrowia Sajid Javid powiedział we wtorek posłom, że jest „ostrożnie optymistyczny, że będziemy w stanie znacznie zmniejszyć ograniczenia w przyszłym tygodniu”.

Niektóre ograniczenia, takie jak obowiązek noszenia masek w środkach transportu publicznego, mogą pozostać, ale rośnie przekonanie, że szczyt fali wywołanej Omikronem już minął.

Nie podjęto jeszcze ostatecznych decyzji w sprawie ograniczeń, ale każda próba przedłużenia ograniczeń poza datę graniczną wywołałaby nowy bunt wśród torysowskich parlamentarzystów.


A biorąc pod uwagę rosnącą liczbę listów z wotum nieufności wysyłanych przez konserwatystów, premier prawdopodobnie będzie chciał uniknąć kolejnej batalii w swojej partii.

Zapytany, czy ograniczenia zostaną zniesione, Johnson powiedział: „Musimy uważać na Covida. Musimy nadal pamiętać, że to zagrożenie”.

Wczoraj w Wielkiej Brytanii odnotowano kolejne 94 432 przypadki zakażeń koronawirusem.

W kraju odnotowano 438 zgonów związanych z Covid-19, jest to najwyższy dzienny bilans zgonów od 24 lutego ubiegłego roku.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ryanair zawiesza niektóre loty z Wielkiej Brytanii do Polski do marca
 Czytaj następny artykuł:
Wzrasta liczba zgonów z powodu Covid-19 w Wielkiej Brytanii. Zeszłej doby odnotowano ich 438