Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Boris Johnson potwierdził zniesienie masek i paszportów szczepionkowych w Anglii

Boris Johnson potwierdził, że ograniczenia Planu B zostaną zniesione od przyszłego tygodnia.

Rząd przeanalizował najnowsze dane dotyczące Covid-19 w środę rano i premier złożył dziś oświadczenie w parlamencie.


Plan B w Anglii, który obejmuje zalecenia dotyczące pracy z domu, paszporty szczepionkowe i obowiązek noszenia masek w sklepach i środkach transportu publicznego wygaśnie w środę 26 stycznia.

Premier powiedział Izbie Gmin, że liczba zakażeń spada, a fala Omikrona prawdopodobnie osiągnęła szczyt w całym kraju, co oznacza, że​​ przepisy można teraz złagodzić.

Jutro przestaną obowiązywać wskazówki dotyczące pracy z domu a w przyszłym tygodniu paszporty szczepionkowe.


Ludzie nie będą też już musieli nosić masek w sklepach i środkach komunikacji miejskiej.

Johnson powiedział, że nadszedł czas, aby „zaufać rozsądkowi” społeczeństwa w sprawie używania masek w zamkniętych i zatłoczonych miejscach.

Powiedział też, że w odpowiednim czasie zostaną również złagodzone ograniczenia dotyczące wizyt w domach opieki, a prawny wymóg izolowania się osób z koronawirusem może wygasnąć po wygaśnięciu przepisów 24 marca, chociaż data ta może zostać przyspieszona.


Od jutra zakrycia twarzy nie będą potrzebne w salach lekcyjnych, a wskazówki dotyczące noszenia ich w pomieszczeniach ogólnodostępnych również zostaną wkrótce usunięte.

Rząd jednak będzie „nadal sugerować używanie masek w zamkniętych lub zatłoczonych przestrzeniach, zwłaszcza podczas kontaktu z ludźmi, których normalnie nie spotykasz”.

Jednak premier powiedział, że ministrowie „ufają osądowi Brytyjczyków i nie będą już karać nikogo, kto nie zdecyduje się ich nosić”.

-