Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Koniec z testami dla podróżnych w Wielkiej Brytanii? Nowe zmiany prawdopodobnie zostaną ogłoszone już dziś

Testy na obecność koronawirusa wykonywane po powrocie do Wielkiej Brytanii mogą zostać całkowicie zniesione dla osób zaszczepionych.

Według brytyjskich mediów rząd ogłosi zmiany zasad dotyczących podróży już w poniedziałek.

Obecnie w pełni zaszczepieni podróżni przybywający do Anglii nie muszą poddawać się kwarantannie, ale muszą wykonać albo test przepływu bocznego, albo test PCR w ciągu dwóch dni od przyjazdu.

Jednak komitet gabinetu Borisa Johnsona „Covid O” jest teraz gotowy do rozważenia całkowitego zniesienia tego wymogu.

Rząd uważa też wprowadzenie ułatwień w korzystaniu z formularzy lokalizatora pasażerów.

Zmiany mogą ułatwić ludziom wyjazd na wakacje i być impulsem dla borykającej się z problemami branży turystycznej.

Według The Times prowadzone są również dyskusje na temat tego, czy wymóg „podwójnego szczepienia” będzie obejmował posiadanie szczepionki przypominającej.

Opublikowany w piątek raport sugerował, że wymagania testów nie pomagają zatrzymać rozprzestrzeniania się nowych wariantów.

Badania, przeprowadzone przez wyspecjalizowanych konsultantów Oxera i Edge Health, twierdzą, że rządy nie są w stanie zareagować wystarczająco szybko, aby skutecznie ochronić przed nowymi wariantami.

Zatem wszelkie ograniczenia wprowadzone w odpowiedzi na nowe odkrycia nie mogą nadejść wystarczająco szybko, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Dyrektor Airlines UK Tim Alderslade powiedział: „Ograniczenia wymagające testowania w pełni zaszczepionych nie mają żadnego sensu, biorąc pod uwagę opóźnienie, w którym rządy są w stanie wykryć i zareagować na pojawienie się nowego wariantu, jak widzieliśmy w przypadku Omikron”.

„To jest coś, co przyznała sama Światowa Organizacja Zdrowia. Nie tylko nie udaje im się powstrzymać międzynarodowego rozprzestrzeniania się wariantów, ale nakładają nieproporcjonalne obciążenie na sektor turystyczny”.

„Musimy być mądrzejsi w radzeniu sobie z przyszłymi wariantami, zamiast uciekać się do ogólnych, ale całkowicie nieskutecznych środków. W przeciwnym razie nigdy nie będziemy mogli naprawdę powiedzieć, że żyjemy z Covid-19” - dodał.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania wycofuje część pracowników ambasady z Ukrainy
 Czytaj następny artykuł:
„Niezaszczepieni nie powinni mieć prawa do latania”. Czy Ryanair wprowadzi zakaz latania dla niezaszczepionych?