Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pilne: Zmiana zasad podróży dla wszystkich przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii

Nałożone przez rząd ograniczenia w podróżowaniu w związku z Covid-19 zostaną zmienione zarówno dla osób zaszczepionych, jak i niezaszczepionych.

Minister transportu przedstawił szereg środków mających na celu uczynienie podróży do Wielkiej Brytanii bardziej przyjaznymi i łatwiejszymi.


„Wielka Brytania jest otwarta dla biznesu”, powiedział Grant Shapps Izbie Gmin.

Dodał, że zmiany pomogą „zapewnić, że 2022 będzie rokiem, w którym ograniczenia w podróżach, lockdowny i ograniczenia dotyczące życia ludzi będą tylko wspomnieniem”

Shapps powiedział, że rząd chce odejść od „ogólnych restrykcji granicznych” na rzecz „bardziej wyrafinowanego i ukierunkowanego globalnego systemu nadzoru”.

Oto co się zmieni dla osób w pełni zaszczepionych.

Od godziny 4 rano 11 lutego w pełni zaszczepieni pasażerowie przybywający do Anglii i Szkocji nie będą musieli wykonywać żadnych testów po przybyciu.


Definicja „w pełni zaszczepiony” nadal oznacza dwie dawki zatwierdzonego szczepienia lub jedną dawkę szczepionki Janssen. Więc ludzie nie potrzebują jeszcze szczepionki przypominającej.

„Oznacza to, że po miesiącach testów przed wjazdem, testów po przyjeździe, samoizolacji, dodatkowych wydatków, wszystko, co w pełni zaszczepione osoby będą teraz musiały zrobić podczas podróży do Wielkiej Brytanii, to zweryfikować swój status za pośrednictwem formularza lokalizacyjnego pasażera” – powiedział Shapps.

Na granicy z Wielką Brytanią będą akceptowane też świadectwa szczepień z 16 nowych krajów, w tym z Chin i Meksyku, co oznacza, że ​​ponad 180 krajów i terytoriów otrzyma możliwość wjazdu do Wielkiej Brytanii bez testów.

Osoby niebędące w pełni zaszczepione.

Pasażerowie, którzy nie są w pełni zaszczepieni, nie będą już musieli się izolować ani wykonywać testu ósmego dnia po przybyciu.

Nadal będą musieli wypełnić formularz dotyczący lokalizacji pasażera, wykazać negatywny wynik testu COVID wykonanego na dwa dni przed podróżą i nadal muszą wykonać test PCR po przyjeździe, powiedział Shapps.


„Jest to proporcjonalny system, który przybliża nas o krok do normalności przy jednoczesnym zachowaniu niezbędnej ochrony zdrowia publicznego” – powiedział.

Formularz lokalizacji pasażerów.

Formularze lokalizacji pasażerów będą „łatwiejsze i krótsze” od końca lutego — a podróżni otrzymają dodatkowy dzień na ich wypełnienie przed podróżą.

Dzieci i młodzież

Osoby poniżej 18 roku życia będą traktowane jak osoby w pełni zaszczepione i nie będą musiały robić testów po przyjeździe do Anglii.

Dodatkowo od 3 lutego dzieci w wieku od 12 do 15 lat będą mogły udowodnić swój status szczepień za pomocą Aplikacji NHS, co pomoże im podczas pobytu w innych krajach wymagających przepustek szczepionkowych.

Walia i Irlandia Północna nie poinformowały jeszcze, czy zmienią zasady podróży, chociaż oczekuje się, że pójdą w ślady Anglii i Szkocji.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Boris Johnson miał imprezę urodzinową podczas lockdownu. Było na niej nawet 30 osób
 Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna zaatakowany maczetą niedaleko szkoły w Walsall