Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Jet2, TUI, easyJet, Ryanair, BA: 12 krajów, które zniosły ograniczenia podróży związane z Covid-19

Po dwóch latach pandemii Covid-19 i wielu ograniczeniach w podróżowaniu coraz więcej krajów w tym Wielka Brytania przygotowują się do powrotu do normalności.

Wiele krajów zrezygnowało już z większości ograniczeń związanych z koronawirusem, aby podróż była łatwiejsza i bezproblemowa.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przedstawiamy listę krajów, które niedawno zrezygnowały z ograniczeń dotyczących podróży związanych z COVID-19.

Szwecja

Szwecja usunęła wszystkie ograniczenia związane z COVID-19, a szwedzki premier ogłosił to 9 lutego.

Jednak zgodnie z wytycznymi, osobom chorym zaleca się pozostawanie w domu, a osoby niezaszczepione muszą nadal przestrzegać pewnych środków ostrożności.

Teraz podróżni, którzy są w pełni zaszczepieni, mogą wjechać do Szwecji bez poddawania się jakimkolwiek testom, podczas gdy niezaszczepieni będą musieli wykonać test nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą.

Dania

Dania jest pierwszym krajem UE, który zrezygnował ze wszystkich ograniczeń związanych z COVID-19.

Kraj ten zrezygnował również z ograniczeń dystansu społecznego, noszenia masek i wymogu pokazywania paszportów szczepionkowych w celu wejścia na duże imprezy.


Ponadto w pełni zaszczepieni podróżni nie będą już musieli przedstawiać dowodów uzyskania negatywnego wyniku testu na COVID-19 po przybyciu do Danii.

Jednak osoby niezaszczepione, podróżujące spoza UE nadal będą musiały przejść test w ciągu 24 godzin od wjazdu i izolować się przez 10 dni.

Irlandia

Irlandia również zrezygnowała z większości wymogów dotyczących podróży.

W pełni zaszczepieni podróżni wjeżdżający do Irlandii nie będą już musieli wykonywać żadnych testów przed i po przyjeździe.

Jednak Irlandia ostatnio wprowadziła wymóg szczepionki przypominającej dla wszystkich, którzy przyjęli drugą dawkę szczepionki ponad 9 miesięcy przed podróżą.

Tak więc w przypadku dorosłych, jeśli drugie szczepienie miało miejsce więcej niż 270 dni przed podróżą, należy przyjąć i udowodnić, że otrzymało się szczepienie przypominające, inaczej irlandzki rząd uzna Cię za osobę niezaszczepioną.

Wielka Brytania

Rząd brytyjski niedawno zlikwidował paszporty szczepionkowe i obowiązek noszenia masek.

Od 11 lutego rząd brytyjski ogłosił, że w pełni zaszczepieni podróżni nie będą już musieli wykonywać żadnych testów. Dlatego Wielka Brytania jest teraz kolejnym krajem niewymagającym testów od osób w pełni zaszczepionych.

Jednak niezaszczepione osoby muszą też wykazać negatywny wynik testu COVID wykonanego na dwa dni przed podróżą oraz zarezerwować i opłacić test PCR na obecność koronawirusa i wykonać go po przyjeździe do UK.

Norwegia

Od lutego 2022 r. Norwegia usunęła prawie wszystkie ograniczenia związane z COVID-19, a także złagodziła zasady wjazdu do kraju.

Wcześniej w styczniu władze norweskie ogłosiły, że wymóg kwarantanny również zostanie zniesiony, ponieważ środek ten nie jest już uważany za konieczny do kontrolowania infekcji.

W związku z tym podróżni będą mogli teraz podróżować do Norwegii bez samoizolacji, nawet jeśli nie są zaszczepieni.

Jednak niezaszczepieni podróżni będą musieli przejść testy i wypełnić formularz lokalizacji pasażera przed przybyciem do Norwegii.

Izrael

Izrael również ogłosił, że ograniczenia podróży związane z COVID-19 zostały zniesione.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło również usunięcie czerwonej listy miejsc docelowych, które mają wysoką liczbę zakażeń koronawirusem.

Wszystkie zaszczepione osoby lub ozdrowieńcy przyjeżdżający krajów znajdujących się na pomarańczowej liście, które wcześniej znajdowały się na czerwonej liście, będą teraz musiały poddać się kwarantannie tylko przez 24 godziny po przybyciu lub do czasu uzyskania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

Salwador

Salwador jest pierwszym krajem na świecie, który zniósł wszystkie ograniczenia i wymagania wjazdowe w listopadzie 2021 r.

Zgodnie z wytycznymi, turyści podróżujący do Salwadoru nie będą już musieli przedstawiać dowodu szczepienia ani potrzebować negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Należy jednak pamiętać, że w Salwadorze nadal obowiązują pewne wewnętrzne ograniczenia dotyczące COVID-19.

Francja i Hiszpania

Osoby podróżujące z Wielkiej Brytanii do Francji lub Hiszpanii będą musiały otrzymać drugą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 nie wcześniej niż 270 dni od przybycia do tego kraju.

Podróżni będą mogli wjechać do tych krajów tylko wtedy, gdy ich ostatnia dawka szczepionki została podana w ciągu 270 dni przed podróżą.

Dotyczy to drugiej dawki szczepionki dwudawkowej – jak Pfizer, Moderna i Astrazeneca – lub pierwszej dawki szczepionki jednodawkowej.

Tak więc w przypadku dorosłych, jeśli drugie szczepienie miało miejsce więcej niż 270 dni przed podróżą, należy przyjąć i udowodnić, że otrzymało się szczepienie przypominające.

Grecja i Portugalia

Grecja i Portugalia w zeszłym tygodniu zrezygnowały z jakichkolwiek testów na obecność koronawirusa dla osób, które zostały podwójne zaszczepione.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
UWAGA: Groźny przestępca seksualny uciekł z więzienia – może wyrządzić krzywdę kobietom i dzieciom
 Czytaj następny artykuł:
Pracownica szkoły w Erdington zmusiła uczennicę do jedzenia kanapki z kosza