Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Sztorm Eunice: Wszystkie pociągi w Walii zostaną jutro odwołane

Wszystkie pociągi w Walii zostaną odwołane w piątek, z powodu sztormu Eunice, który uderzy w Wielką Brytanii.

Rzeczniczka Network Rail powiedziała Sky News, że ze względów bezpieczeństwa zostanie całkowicie zatrzymany ruch kolejowy.

Usługi kolejowe zostaną zawieszone na cały dzień, jednak zakłócenia prawdopodobnie utrzymają się też w weekend.


Ze względu na sztorm technicy będą musieli sprawdzić ponad 1000 mil torów i oczyścić je z gruzu i powalonych drzew.  

Met Office wydało bursztynowe ostrzeżenie pogodowe dla całej Anglii i Walii, biuro meteorologiczne ostrzega, że sztorm może spowodować zagrożenie dla życia.

Później dodatkowo wydano czerwone ostrzeżenie pogodowe obejmujące linię brzegową Devon i Kornwalii oraz południowe wybrzeże Walii.

Czerwony alert to najwyższy poziom ostrzeżenia, jaki może wydać Met Office, co oznacza, że ​​istnieje bardzo duże „zagrożenie dla życia”.


Nowy czerwony alert pogodowy wydany przez Met Office obowiązuje od godziny 7 rano do godziny 12:00, natomiast bursztynowe ostrzeżenie obowiązuje 05:00 do godziny 21:00 w piątek 18 lutego.

Dodatkowo biuro meteorologiczne wydało dwa żółte ostrzeżenia przed śniegiem i wiatrem, które będą obowiązywać w Szkocji i w Irlandii Północnej, a także na północy Anglii.

Eksperci ostrzegają, że sztorm może być jednym z najsilniejszych od Burns Day Storm, nazywany też sztormem Daria, który miał miejsce w 1990 roku i zachęcają mieszkańców Wielkiej Brytanii do pozostania w domach.

Met Office ostrzega przed urazami i niebezpieczeństwem dla życia, które mogą spowodować latające odłamki, lub spadające dachówki z dachów, a także przewracane przez silny wiatr drzewa.

Biuro meteorologiczne ostrzega też przed ewentualnymi opóźnieniami w transporcie drogowym, kolejowym, lotniczym i promowym.


Istnieje też możliwość uszkodzenia budynków, takich jak zerwanie dachów lub dachówek z dachów.

Należy się też przygotować na możliwość wystąpienia przerw w dostawie prądu i innych usług, jak brak Internetu lub brak sygnału telefonii komórkowej.

Niektóre drogi przy brzegu morza mogą być nieprzejezdne z powodu zalania przez wysokie fale.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjska Armia postawiona w stan gotowości z powodu sztormu Eunice, który może być najsilniejszy od 30 lat
 Czytaj następny artykuł:
Ogromna fala sztormowa rozbija okna promu i zrzuca pasażerów z siedzeń