Wiadomości
Dziś Pancake Day
Dzień naleśnika to nic innego jak angielski odpowiednik Tłustego Czwartku, który obchodzony jest w przeddzień Środy Popielcowej.
Dzień naleśnika to nic innego jak angielski odpowiednik Tłustego Czwartku, który obchodzony jest w przeddzień Środy Popielcowej.
Powiązanie naleśników z dniem poprzedzającym Wielki Post ściśle wynika z tradycji, ponieważ naleśniki były sposobem na wykorzystanie wszelkich zapasów wartościowych produktów takich jak jaja, mleko, mąka, cukier, które to zostały zakazane w czasie 40-dniowego postu.
W ten dzień poza jedzeniem naleśników wedle receptury z 1439 roku na ulicach miast odbywają się parady i festyny z naleśnikiem w roli głównej. Imprezy te często organizowane są z myślą o zbiórce publicznej na cele charytatywne.
Podczas festiwalu naleśnika odbywają się konkursy w podrzucaniu naleśników, wyrobie ciasta, czy zjadaniu naleśników na czas.
Popularny jest bieg z naleśnikiem, który odbywa się w Londynie, gromadząc rzesze publiczności dopingującej biegaczy.
Podobno ich tradycję zapoczątkowała pewna dama, która smażąc naleśniki, usłyszała kościelne dzwony i przypomniała sobie o nabożeństwie pokutnym. Nie namyślając się wiele, z patelnią w ręku i w fartuchu pobiegła do kościoła.
Najczęściej jednak Dzień Naleśnika obchodzi się, pochłaniając w ogromnych ilościach naleśniki podawane na różne sposoby.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Nawet 500 GBP na jedzenie i energię. Rusza nowa runda wsparcia rodzin w …
Wielka Brytania przygotowuje się na „mega falę upałów” w czerwcu. Progno…
Pilne ostrzeżenie dla kierowców w Wielkiej Brytanii. Cena paliwa może zn…
Awaryjne lądowanie samolotu lecącego do Wielkiej Brytanii. Zapach dymu n…
Pilne ostrzeżenie dla pasażerów Ryanair, Jet2 i easyJet lecących do UE –…
Fala upałów uderzy w Wielką Brytanię – dokładne daty i prognozy temperat…
Największa w historii nagroda EuroMillions wciąż do wygrania – we wtorek…