Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Jet2, TUI, easyJet, Ryanair, BA: Najnowsze zasady podróży z Wielkiej Brytanii do popularnych miejsc wakacyjnych

Okres Świąt Wielkanocnych — jeden z najbardziej ruchliwych okresów w roku dla turystyki — zbliża się wielkimi krokami.

Miliony osób z niecierpliwością wyczekują zasłużonego wiosennego wyjazdu z możliwością nacieszenia się słońcem i zmianą scenerii.

Chociaż branża turystyczna wraca do normy po pandemii koronawirusa, różne miejsca docelowe nadal mają własne wymagania dotyczące wjazdu.


Może to spowodować pewne zamieszanie wśród wczasowiczów.

Tak więc, jeśli przygotowujesz się do przerwy wielkanocnej, musisz wiedzieć, jakie wymagania obowiązują w wybranym przez Ciebie miejscu docelowym.

Poniżej przedstawimy zasady podróżowania do niektórych z najpopularniejszych kurortów wakacyjnych.

Hiszpania i Wyspy Kanaryjskie

W pełni zaszczepieni turyści z Wielkiej Brytanii mogą podróżować do Hiszpanii bez konieczności przeprowadzania testu przed podróżą.

Jeśli twoje drugie szczepienie przeciw Covid-19 miało miejsce ponad 270 dni przed podróżą, musisz mieć szczepienie przypominające, aby zostać uznanym za osobę w pełni zaszczepioną.

Osoby, które nie są w pełni zaszczepione, mogą podróżować do Hiszpanii, jeśli przedstawią dowód niedawnego przejścia Covid-19 (ostatnie 6 miesięcy).


Dzieci w wieku poniżej 12 lat są zwolnione z wymagań dotyczących szczepień i testów.

Turyści w wieku od 12 do 17 lat, którzy nie są w pełni zaszczepieni, mogą wjechać do Hiszpanii pod warunkiem, że w ciągu 72 godzin od podróży uzyskają negatywny wynik testu PCR lub mają dowód niedawnego przejścia Covid-19.

Wszyscy turyści podróżujący do Hiszpanii — w tym dzieci w wieku poniżej 12 lat — muszą wypełnić internetowy formularz kontroli zdrowia przed przyjazdem.

Na Wyspach Kanaryjskich obowiązują te same wymogi wjazdowe, co w kontynentalnej Hiszpanii.

Grecja

Turyści przybywający z Wielkiej Brytanii do Grecji będą musieli przedstawić dowód pełnego szczepienia (w tym dawkę przypominającą, jeśli ostatnia dawka szczepionki była ponad siedem miesięcy temu).

Podróżni, którzy nie są w pełni zaszczepieni, muszą mieć ujemny wynik testu PCR wykonanego 72 godzin przed wjazdem do Grecji, lub ujemny wynik testu przepływu bocznego wykonanego 24 godziny przed wyjazdem, lub zaświadczenie potwierdzające przejście koronawirusa.

Francja

Osoby w pełni zaszczepione w wieku 12 lat i starsze muszą przedstawić dowód szczepienia i wypełnić oświadczenie stwierdzające, że nie miały objawów Covid-19 podczas podróży do Francji.

Jeśli twoje drugie szczepienie przeciw Covid-19 miało miejsce ponad 270 dni przed podróżą, musisz mieć szczepienie przypominające, aby zostać uznanym za osobę w pełni zaszczepioną.


Dzieci poniżej 12 roku życia są zwolnione z francuskich ograniczeń w podróżowaniu.

Osoby, które nie są w pełni zaszczepione, zostaną wpuszczone do Francji tylko wtedy, gdy mają istotny powód do wyjazdu, przedstawią negatywny wynik testu PCR wykonany w ciągu 72 godzin przed przyjazdem lub testu przepływu bocznego wykonanego 48 godzin przed przyjazdem oraz wypełnią oświadczenie stwierdzające, że nie miały objawów Covid-19.

Portugalia

W pełni zaszczepieni turyści nie muszą wykonywać testu przed podróżą, aby zostać wpuszczonym do Portugalii. Jeśli twoje ostatnie szczepienie przeciw Covid-19 miało miejsce ponad 270 dni temu, musisz mieć dawkę przypominającą, aby zostać uznanym za osobę w pełni zaszczepioną.

Osoby, które nie są w pełni zaszczepione, będą musiały przedstawić dowód negatywnego testu PCR wykonanego nie więcej niż 72 godziny przed podróżą do Portugalii lub negatywnego testu przepływu bocznego wykonanego 24 godziny przed podróżą. Ten dowód należy przedstawić podczas odprawy na lot do Portugalii.

Włochy

Aby zostać wpuszczonym do Włoch, turyści w wieku co najmniej sześciu lat muszą przedstawić dowód szczepienia lub negatywny wynik testu PCR wykonany w ciągu 72 godzin przed przybyciem, lub negatywny wynik przepływu bocznego w ciągu 48 godzin, lub zaświadczenie potwierdzające wyzdrowienie z Covid w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Wszyscy turyści udający się do Włoch zobowiązani są do wypełnienia formularza lokalizacji pasażerów. Podczas lotów do i z Włoch należy również nosić maski.

Powrót do Wielkiej Brytanii

Wszystkie osoby, które przyjadą do Wielkiej Brytanii od piątku od godziny 4 rano, nie będą już musiały wypełniać złożonego i długiego formularza online ani robić żadnych testów na obecność koronawirusa.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Rekordowa cena benzyny w Wielkiej Brytanii. Średnio 1,65 GBP za litr
 Czytaj następny artykuł:
Największe lotnisko w Wielkiej Brytanii zniosło obowiązek noszenia masek