Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Jet2, Wizz Air, TUI, BA, Ryanair: Ogromne opóźnienia na lotniskach w Wielkiej Brytanii

Podróże pasażerskie zostały dziś rano zakłócone przez ogromne kolejki na brytyjskich lotniskach i w terminalach promowych.

Na lotnisku w Manchesterze zgłoszono kolejki do odprawy trwające około trzech godzin, a podobne sceny miały miejsce na Heathrow.


Brak personelu na lotnisku w Manchesterze doprowadził do tego, że ludzie muszą długo czekać po odbiór bagażu, ponieważ lotnisko zmaga się ze zwiększonym popytem.

Lotnisko cierpi z powodu opóźnień od tygodni, a wielogodzinne kolejki do kontroli bezpieczeństwa powodują, że niektórzy spóźniają się na loty.

Trudności pogłębiły się, gdy w niektórych częściach Wielkiej Brytanii rozpoczęły się ferie wielkanocne, dodatkowo popyt na podróże rośnie po usunięciu wszystkich ograniczeń dotyczących podróżowania do Wielkiej Brytanii.

Zobacz też:

Lotnisko poinformowało, że ma trudności z rekrutacją i szkoleniem personelu, aby sprostać zapotrzebowaniu.

Jak podaje BBC, jedna osoba pracująca na lotnisku powiedziała, że lotnisko zwolniło personel podczas pandemii, a teraz nikt nie chce wrócić do pracy.

Pasażerowie powiedzieli, że poinformowano ich w hali bagażowej, że nie ma wystarczającej liczby pracowników, aby przywieźć ich bagaże.

Inni ludzie skarżyli się na Twitterze, że utknęli w samolotach, ponieważ nie ma personelu naziemnego, który mógłby ich wypuścić.

Według doniesień problemy również występują na lotnisku Heathrow, gdzie Terminal 2 jest przepełniony oczekującymi pasażerami.

-
 Czytaj poprzedni artykuł:
W Wielkiej Brytanii wykryto nowy wariant koronawirusa
 Czytaj następny artykuł:
Uwaga: Ponad sześciogodzinne kolejki w porcie w Dover


Gorące Tematy

Boksy reklamowe