Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wizz Air uruchamia dziewięć nowych tras z Wielkiej Brytanii

Wizz Air, który ma brytyjskie bazy w Gatwick, Luton i Doncaster, a jednocześnie obsługuje inne lotniska, takie jak Liverpool i Bristol, uruchomi dziewięć nowych tras z Wielkiej Brytanii.

Węgierskie tanie linie lotnicze w tym tygodniu uruchomią swoją bazę na lotnisku w Cardiff, będzie to pierwsza od dwóch dekad baza tanich linii lotniczych.


Lotnisko, które jest w całości własnością rządu walijskiego, ale jest obsługiwane przez działającą na zasadach rynkowych spółkę komercyjną, ostatnio miało bazę taniego przewoźnika Bmibaby uruchomioną w 2002 roku, jeszcze przed jego upadkiem w 2011 roku.

Jak planuje Wizz Air, z lotniska zostanie też uruchomionych 9 nowych tras.

Od piątku Wizz Air zacznie początkowo od jednego samolotu, ale jeśli dziewięć tras wypoczynkowych okaże się komercyjnym sukcesem, linie lotnicze planują znaczne zwiększenie tras i ilości samolotów.

Inwestycja linii lotniczej na lotnisku w Rhoose stworzy 40 miejsc pracy związanych z personelem pokładowym i pilotami oraz ponad 250 kolejnych w powiązanym łańcuchu dostaw.

Oczekuje się, że linia lotnicza wystawi na sprzedaż nieco ponad 200 000 miejsc w początkowym okresie sezonu letniego.


Linie lotnicze Wizz air wczesnej koncentrowały się na rynku podróży imigrantów z Europy Wschodniej do Wielkiej Brytanii, teraz jednak zbaczają w stronę tras wakacyjnych.

Nowe loty z Cardiff będą odbywać się do Portugalii, Grecji, Hiszpanii i Egiptu.

Zobacz też:


Wszystkie te kierunki są obecnie obsługiwane z Cardiff przez TUI, dodatkowo hiszpański przewoźnik Vueling obsługuje również Majorkę i Alicante, a Ryanair oferuje loty Faro.

Dyrektor naczelny lotniska w Cardiff Spencer Birns powiedział, że wprowadzenie lotów konkurencyjnych jest bardzo dobre, spowoduje to, że lotnisko będzie bardziej atrakcyjne w porównaniu z Bristolem i ludzie z Walii nie będą musieli jeździć na lotnisko do Bristolu, jak się działo przez lata.

-
 Czytaj poprzedni artykuł:
Uwaga: Ferrero prosi o zwrot kolejnych produktów Kinder w obawie przed salmonellą
 Czytaj następny artykuł:
Putin „w obliczu buntu”. 60 elitarnych spadochroniarzy odmówiło walki na Ukrainie


Global Centre

Gorące Tematy

Boksy reklamowe