Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wizz Air, easyJet, Ryanair: Chaos w podróżach w UK utrzyma się 6 miesięcy. W wakacje może być gorzej

Eksperci z branży turystycznej ostrzegają, że koszmarne zakłócenia w podróżach na lotniskach w Wielkiej Brytanii mogą doprowadzić do chaosu latem.

Rozwiązanie problemów z niedoborem pracowników może potrwać nawet sześć miesięcy.


Wczasowicze, którzy chcieli wyjechać z rodzinami na święta wielkanocne, borykali się w ostatnich tygodniach z dużymi opóźnieniami, a niektóre kolejki sięgały nawet pięciu godzin.

Problemy wywołały braki kadrowe na lotniskach oraz zwiększona ilość osób chcących wyjechać za granicę – wielu po raz pierwszy od czasu pandemii.

Źródło z branży turystycznej, na które powołuje się The Times, powiedziało, że problemy mogą przeciągnąć się na letnie wakacje, ponieważ proces weryfikacji nowych pracowników może potrwać sześć miesięcy:

„Proces jest paraliżująco powolny. Lotnictwo było jednym z sektorów najbardziej dotkniętych pandemią, cierpiało z powodu braku ukierunkowanego wsparcia, a teraz czeka go lato, które zostało zakłócone przez rząd, który powoli sprawdza personel”.


Według szacunków firmy turystyczne mają obecnie największy ruch od początku pandemii, a prawie 4,2 miliona pasażerów przejechało przez Heathrow w zeszłym miesiącu, czyli o 35% mniej niż 6,5 miliona w marcu 2019 roku.

Szacuje się również, że w tym roku latem na wakacje wyjedzie najwięcej osób od kilku lat.

Linie lotnicze Ryanair już potwierdziły, że sprzedaż biletów w okresie wakacyjnym znacznie wzrosła.

Zobacz też:


Jeśli do tego czasu lotniska i linie lotnicze nie poradzą sobie z brakami kadrowymi, może to doprowadzić do kolejnych nawet gorszych problemów.

Problemy mogą powstać również w przypadku przepraw promowych oraz przepraw przez Eurotunel.


W związku z Brexitem od lipca tego roku Wielka Brytania zacznie wprowadzać kontrole mięsa i produktów mlecznych sprowadzanych z UE.

Liderzy branży obawiają się, że spowoduje to kolejny kryzys w przeprawach promowych.

-