Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii wyruszyło w podróż. Dziś panuje największy chaos

Brytyjskie ministerstwo transportu doradza, aby mieszkańcy Wielkiej Brytanii planowali z podróże w ten weekend z wyprzedzeniem, ze względu na obawy związane z chaosem podczas świąt wielkanocnych, wpływającym na ruch uliczny, loty, pociągi i promy.

Departament Transportu poinformował, że pracuje nad zminimalizowaniem zakłóceń, ale wszyscy, którzy planują podróże, powinni zapewnić dodatkowy czas, aby poradzić sobie z zakłóceniami.


W ciągu ostatnich kilku tygodni wczasowicze z Wielkiej Brytanii zmierzyli się już z odwołanymi lotami, kolejkami do przepraw promowych przez kanał i długimi korkami na drogach.

Oto wszystko, co warto wiedzieć przed wyruszeniem w ten weekend.

Drogi

Według szacunków w następny weekend podróże rekreacyjne wyrusza miliony pojazdów, co oznacza, że niektóre autostrady i główne trasy mogą zostać zakorkowane.

AA szacuje, że między Wielkim Piątkiem a Poniedziałkiem Wielkanocnym zaplanowano ponad 27,6 miliona podróży samochodowych.

Kierowcom doradzono podróż w czwartek lub sobotę, aby uniknąć długich kolejek.

Przewiduje się, że najbardziej ruchliwym dniem na brytyjskich drogach będzie Wielki Piątek.


Oczekuje się, że tylko w Wielki Piątek na brytyjskie drogi wyjedzie około 13,6 miliona samochodów, co prowadzi do obaw o korki na popularnych trasach turystycznych.

Jednym z najbardziej dotkniętych obszarów będzie Kent, ponieważ nadal trwa tam operacja Brock wzdłuż odcinka M20 i ciągle są problemy w porcie Dover z powodu braku promów.

Porty

Przeprawy promowe nadal będą stanowić problem w weekend, a rejsy Dover-Calais przez P&O Ferries są ciągle zawieszone.

P&O Ferries przedłużyło zawieszenie wszystkich usług pasażerskich między Dover i Calais na okres Świąt Wielkanocnych.

Spowodowało to cios dla tysięcy podróżnych i wywołało nowy chaos w podróży w weekend świąteczny.

P&O Ferries w czwartek wieczorem wezwał pasażerów do próby zmiany rezerwacji i skorzystania z innych operatorów, mówiąc, że podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich usług pasażerskich od czwartku wieczorem do poniedziałku wieczorem.


17 marca 800 pracowników P&O Ferries zostało zwolnionych w trybie natychmiastowym, bez wypowiedzenia, a firma chce ich zastąpić tańszą siłą roboczą.

Firma zawiesiła wszystkie swoje usługi, pogrążając porty promowe w absolutnym chaosie.

Ostatnio P&O Ferries poinformowało, że usługi zostaną wznowione w Wielki Piątek, jednak wczoraj się okazało, że to nie nastąpi.

Zawieszenie usług w ten weekend spowoduje dalsze zamieszanie dla rodzin próbujących podróżować za granicę w te Wielkanoc.

Samoloty

W ostatnich dniach zachorowania i trudności w rekrutacji nowych pracowników były przyczyną odwoływania lotów i długich kolejek na lotniskach w Wielkiej Brytanii.

Zobacz też:


Firma danych lotniczych Cirium podała, że ​​od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego z lotnisk w Wielkiej Brytanii ma wystartować 9 212 samolotów z 1,6 milionami pasażerów – 78% wszystkich lotów na Wielkanoc 2019 r.

Najbardziej pracowitym dniem będzie Wielki Piątek, kiedy odlatuje około 2430 lotów.

W czwartek ponownie odwołano dziesiątki lotów British Airways i EasyJet do i z Heathrow i Gatwick.

Pasażerowie oraz lotniska Birmingham i Manchester udostępnili w mediach społecznościowych zdjęcia rozciągających się kolejek, a biuro podróży Tui przeprasza za duże opóźnienia.


Zaleca się, aby ludzie sprawdzali godziny odlotów, wyjeżdżali z dużą ilością wolnego czasu na lotnisko i sprawdzali regularne aktualizacje.

Pociągi

Jeśli ktoś liczył na podróż pociągiem po Wielkiej Brytanii, może to również stanowić problem, ponieważ Network Rail realizuje 530 projektów inżynieryjnych, które kosztują łącznie 83 miliony funtów.

Dlatego główna linia West Coast między London Euston i Milton Keynes będzie zamknięta między Wielkim Piątkiem a Poniedziałkiem Wielkanocnym.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Boris Johnson otrzymał zakaz wjazdu do Rosji
 Czytaj następny artykuł:
Sędzia ukarał protestujących z Insulate Britain, jednocześnie twierdząc, że są dla niego inspiracją


// //