Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Boris Johnson chce złagodzić przepisy, aby obniżyć koszty opieki nad dziećmi

Boris Johnson powiedział swoim ministrom, że chce obniżyć koszty opieki nad dziećmi poprzez złagodzenie przepisów — poinformowało BBC.

Według źródeł premier chce obniżyć prawne limity nadzoru dorosłych w Anglii, w ramach dążenia do obniżenia kosztów życia.


Obecne wymogi prawne w Anglii stanowią, że na każde troje dzieci w grupach w wieku do dwóch lat musi przypadać co najmniej jeden członek personelu.

W przypadku dwulatków i starszych na czworo dzieci musi przypadać jeden członek personelu.

Źródła podają, że Johnson powiedział swoim ministrom, aby na wtorkowym posiedzeniu gabinetu przedyskutowali obniżenie tych limitów, aby opieka nad dziećmi była tańsza.

Kwestia ta była wielokrotnie poruszana w gabinecie w ostatnich tygodniach, a Departament Edukacji zastanawiał się, jak złagodzić zasady.


Rząd jest pod presją, aby podjąć działania w zakresie obniżenia kosztów życia, ponieważ rosnąca inflacja podnosi ceny żywności i energii.

Całkowity koszt życia rośnie w najszybszym tempie od 30 lat, napędzany jest on głównie przez gwałtowny wzrost kosztów ropy, który miał wpływ na ceny żywności i energii.

Zobacz też:


Według firmy badawczej Kantar inflacja cen artykułów spożywczych w Wielkiej Brytanii osiągnęła 5,2% w ciągu 12 tygodni do 20 marca, jest to najwyższy wskaźnik od kwietnia 2012 roku.

Niektórzy producenci żywności uważają, że inflacja cen żywności może osiągnąć 15% jeszcze w tym roku.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Pilne: Rosja wstrzymuje dostawy gazu do Polski
 Czytaj następny artykuł:
Prom P&O Ferres dryfuje na Morzu Irlandzkim. Wysłano łodzie ratunkowe