Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Koniec z corocznymi testami MOT w UK? Rząd rozważa tańsze rozwiązanie

Według brytyjskich mediów coroczne kontrole MOT w Welkiej Brytanii mogą zostać zlikwidowane w ramach planów zmniejszenia kosztów utrzymania.

W ramach proponowanych zmian kierowcy musieliby wykonywać MOT swojego samochodu co dwa lata, co pozwoliłoby im zaoszczędzić do 55 funtów w okresie dwurocznym.


Minister transportu Grant Shapps zaproponował wydłużenie ważności certyfikatów MOT podczas wczorajszego posiedzenia gabinetu Borisa Johnsona.

Premier wykorzystał wtorkowe posiedzenie gabinetu do przeprowadzenia burzy mózgów i poprosił ministrów o przedstawienie planów złagodzenia kosztów utrzymania, które nie będą kosztować Skarbu Państwa żadnych pieniędzy.

Zobacz też:


Grant Shapps zasugerował wydłużenie ważności certyfikatów MOT, które obecnie są ważne przez 12 miesięcy.

Jeśli takie prawo zostanie wprowadzone, pomoże zaoszczędzić kierowcom do 54,85 ​​funtów w ciągu dwóch lat, co stanowi maksymalny prawny koszt testu, chociaż ośrodki testowe mogą swobodnie ustalać własne ceny i często są one niższe.


Jednak AA ostrzegło, że może to doprowadzić do wyższych rachunków za naprawy samochodów, dla kierowców, którzy nie zauważą problemów wystarczająco wcześnie.

Rzecznik powiedział: „Chociaż dobrze zaplanowane, przeniesienie rocznych 55 funtów za przegląd techniczny na dwa lata może obniżyć koszty kierowców, to może też zwiększyć rachunki za naprawy, uczynić nasze drogi bardziej niebezpiecznymi i zagrozić miejscom pracy w branży mechanicznej”.

-