Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Rada Leeds przez pomyłkę 2 razy zapłaciła 150 funtów dodatku do Council Tax

Rada Miejska w Leeds domaga się od mieszkańców zwrotu prawie 4 milionów funtów, po tym, jak przez błąd w systemie dwukrotnie wpłaciła na ich konta 150 funtów dodatku do Council Tax.

Niektóre gospodarstwa domowe w Wielkiej Brytanii zmagające się z kryzysem już w tym tygodniu otrzymał dodatek do podatku lokalnego w wysokości 150 funtów.

Brytyjski rząd ogłosił te środki w celu ochrony milionów gospodarstw domowych przed rosnącymi kosztami energii.


Rada Miejska w Leeds była jednymi z władz lokalnych, które zaczęły wypłacać rabaty od 25 kwietnia.

Jednak błąd w przetwarzaniu płatności spowodował, że około 25 000 osób otrzymało dwukrotność należnego im rabatu.

Rada chce teraz odzyskać sumę 3,75 miliona funtów, której nie powinna była wypłacić.

W oświadczeniu internetowym rada poinformowała: „Zdajemy sobie sprawę, że znaczna liczba (25 000) zwrotów podatku lokalnego została zduplikowana, co oznacza, że ​​niektórzy mieszkańcy otrzymali płatność dwukrotnie”.


„Jest to spowodowane błędem w procesowaniu, w którym ten sam plik płatności został dwukrotnie nieprawidłowo przetworzony po początkowym odrzuceniu go przez bank”.

„Współpracujemy z naszym bankiem nad odzyskaniem zduplikowanych płatności, aby sytuacja mogła zostać naprawiona tak szybko, jak to możliwe”.

„Chcielibyśmy przeprosić za wszelkie zamieszanie lub niedogodności, jakie mogły spowodować podwójne płatności. Nasi urzędnicy ciężko pracowali, aby zapewnić mieszkańcom otrzymanie rabatu w wysokości 150 funtów tak szybko, jak to możliwe, a 120 000 płatności zostało dokonanych prawidłowo”.

Podczas gdy rada Leeds już zaczęła wypłacać pieniądze dziesiątkom tysięcy gospodarstw domowych, wielu mieszkańców w niektórych częściach kraju wciąż czeka na ten dodatek.

Zobacz też:


Od 25 kwietnia rabaty są wypłacane przez władze lokalne w: Sunderland, Leeds, Bracknell i Manchester, Arun, St Helens i Preston.

Gospodarstwa domowe w Birmingham mogą otrzymać zwrot podatku lokalnego w wysokości 150 funtów już na początku maja, pod warunkiem, że władze samorządowe mają zarejestrowane ich dane bankowe.

Termin wszystkich płatności wyznaczono jednak na 30 września 2022 r., co daje Radzie Miasta Birmingham pięciomiesięczny okres na zapewnienie, że każde kwalifikujące się gospodarstwo domowe otrzyma swój rabat.


Samorządy będą dokonywać płatności automatycznie, osoby, które płacą podatek lokalny za pomocą Direct Debit, mają otrzymać płatność w wysokości 150 GBP na swoje konto bankowe.

Jednak osoby, które nie płacą za pomocą Direct Debit, mogą jeszcze dłużej czekać na swoje pieniądze, ponieważ rady będą musiały skontaktować się z nimi osobno, aby ustalić inny sposób płatności.

Według planów rząd zapewni radom miejskim fundusze, które pozwolą na zwrot podatku lokalnego wszystkim gospodarstwom domowym w Anglii, których główne miejsce zamieszkania należy do grup podatku lokalnego od A do D. Stanowi to około 80% domów w Anglii.

-