Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Matka, która przyczyniła się do śmierci 17-miesiecznego syna, zostanie zwolniona z więzienia

Tracey Connelly, matka, która zaszokowała świat swoją przerażającą zbrodnią przeciwko 17-miesięcznemu synowi Peterowi, ma zostać zwolniona po tym, jak sędzia dał dziś zielone światło.

Izba ds. Zwolnień Warunkowych odrzuciła dziś rządowe zakwestionowanie jej orzeczenia i potępienie decyzji o jej zwolnieniu przez ministra sprawiedliwości Dominica Raaba.


Minister sprawiedliwości powiedział, że to dowód na to, że Izba ds. Zwolnień Warunkowych potrzebuje „fundamentalnego przeglądu”.

Connelly została skazana na Old Bailey w 2009 roku za spowodowanie śmierci małego Petera w ich domu w Tottenham w północnym Londynie 3 sierpnia 2007 roku.

Dziecko będące pod jej opieką w ciągu ośmiu miesięcy doznało ponad 50 obrażeń, w tym złamania kręgosłupa, z rąk jej partnera-pedofila Stevena Barkera i jego brata, Jasona Owena.

Sprawa wywołała oburzenie, ponieważ matkę dziecka odwiedziło 60 pracowników socjalnych, policji i pracowników służby zdrowia w ciągu ośmiu miesięcy.


Connelly przyznała się do popełnienia przestępstwa i została skazana na karę pozbawienia wolności na czas nieokreślony z minimalnym okresem pięciu lat.

Została wypuszczona na wolność w 2013 roku, ale wróciła do więzienia zaledwie dwa lata później za złamanie zasad zwolnienia warunkowego. Kobieta miała sprzedawać swoje nagie zdjęcia online.

W ciągu ostatnich siedmiu lat trzykrotnie odmówiono jej zwolnienia warunkowego.

Zobacz też:


W marcu rada ds. zwolnień warunkowych, która jest niezależna od rządu, zdecydowała, że ​​Connelly nadaje się do zwolnienia, co skłoniło rząd do złożenia odwołania.

Wczoraj komisja ds. zwolnień warunkowych ogłosiła, że​​odwołanie rządu zostało odrzucone, a pierwotna decyzja utrzymana.

Oznacza to, że Tracey Connelly niedługo wyjdzie na wolność.


Partner kobiety Barker obecnie odbywa wyrok 32 lata więzienia za torturowanie Petera na śmierć i zgwałcenie dwuletniej dziewczynki.

W marcu odmówiono mu zwolnienia warunkowego, ponieważ nie chciał podjąć leczenia mającego na celu nauczenie radzenia sobie z przemocą i popędem seksualnym.

Jego brat Owen otrzymał sześcioletni wyrok więzienia i został zwolniony w 2014 roku.

-