Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

W Wielkiej Brytanii otwiera się tani supermarket, będzie rywalizował z Aldi, ASDA, Tesco i Lidlem

Nowy supermarket internetowy, który będzie konkurować z niskimi cenami Aldi i Lidla, wraz z innymi supermarketami, takimi jak Tesco, ASDA, Sainsbury's i Morrisons, zostanie otwarty tego lata w Wielkiej Brytanii.

Szwedzki internetowy dyskont Motatos ujawnił plany premiery w Wielkiej Brytanii w czerwcu tego roku.


Sklep spożywczy działa pod nazwą Matsmart w Europie kontynentalnej i sprzedaje nadwyżki żywności z hurtowni po obniżonej cenie.

Motatos „ratuje” żywność, która w innym przypadku zostałaby wyrzucona z powodu zmian w opakowaniu, zmian pór roku lub krótkiego terminu przydatności do spożycia.

Supermarket internetowy będzie oferował różne towary, przeważnie towary w dużych opakowaniach, napoje, przekąski, artykuły gospodarstwa domowego, karma dla zwierząt i kosmetyki.

Dostawy będą realizowane za pośrednictwem zewnętrznych dystrybutorów i potrwają od jednego do trzech dni, przy czym cena dostawy zależy od wielkości zamówienia.


Motatos został założony w Szwecji w 2014 roku i od tego czasu rozszerzył się na Finlandię, Danię, a ostatnio w Niemczech.

Christabel Biella, menedżerka krajowa w Wielkiej Brytanii, powiedziała: „Kupujący w Wielkiej Brytanii są niesamowitymi pasjonatami zrównoważonego rozwoju, ale potrzebują łatwych i opłacalnych sposobów na dokonywanie zrównoważonych wyborów, które często wiążą się z wysoką ceną”.

„Dlatego jestem tak podekscytowana otwarciem Motatos, szczególnie na tym etapie jego rozwoju po niesamowitym sukcesie na innych rynkach”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Poseł zszokował Izbę Gmin: Brytyjczycy nie potrzebują banków żywności, tylko muszą nauczyć się gotować
 Czytaj następny artykuł:
15-latka zaginęła 2 tygodnie temu w drodze do sklepu, policja podejrzewa, że została uprowadzona