Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

26-latek zmarł z powodu zakrzepów krwi w mózgu dwa tygodnie po przyjęciu szczepionki AstraZeneca

26-letni mężczyzna zmarł z powodu zakrzepów krwi w mózgu dwa tygodnie po otrzymaniu szczepionki AstraZeneca przeciw Covid-19.

Teraz zrozpaczona rodzina Jacka Hurna z Redditch podejmuje kroki prawne w związku z jego śmiercią, do której doszło w czerwcu ubiegłego roku.


Mężczyzna otrzymał pierwszą dawkę szczepionki 29 maja ubiegłego roku w ośrodku szczepień w Dudley.

Prawnicy rodziny twierdzą, że on i jego dziewczyna Alex Jones zostali poinformowani, że nie ma dostępnych szczepionek firmy Pfizer.

Zapytali pracowników o alternatywne szczepionki, ponieważ byli „świadomi obaw związanych ze stosowaniem AstraZeneca” u młodszych ludzi.


Prawnicy twierdzą, że ówczesne medyczne wytyczne zalecały, aby osoby poniżej 30. roku życia otrzymały alternatywę dla szczepionki AstraZeneca po tym, jak ujawniono, że młodsi ludzie są bardziej narażeni na zakrzepy krwi.

Jednak mimo to personel zapewnił ich, że szczepionka jest bezpieczna i ją przyjęli.

Zobacz też:


Jack, pochodzący z Devon, zaczął cierpieć na bóle głowy w ciągu kilku dni i zmarł 11 czerwca ubiegłego roku w szpitalu Queen Elizabeth Hospital w Birmingham po tym, jak lekarze wykryli u niego zakrzepy krwi w mózgu.

Zrozpaczona rodzina Jacka zatrudniła specjalistów od zaniedbań klinicznych z kancelarii prawniczej FBC Manby Bowdler z Midlands.


Rodzina ma obawy dotyczące zaleceń udzielanych w klinice szczepionkowej i standardu opieki, jaką otrzymał w szpitalu po zachorowaniu Jack.

Prawnik Michael Portman-Hann, współpracownik zespołu ds. zaniedbań klinicznych, powiedział, że rodzina ma nadzieję, że dochodzenie, które odbędzie się jeszcze w tym miesiącu w Birmingham, odpowie na niektóre z pytań, jakie mają w związku ze śmiercią Jacka.

-