Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Kobieta trafiła do więzienia za wystawianie fałszywych certyfikatów podróżnych — Covid-19

Oszustka, która nakłoniła wczasowiczów do płacenia za fałszywe certyfikaty Covid-19, została skazana na karę pozbawienia wolności.

Podczas pandemii wiele krajów wymagało dowodu negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa, aby umożliwić podróżnym wjazd.

Saranjeet Trina Kandola działała jako Travel Test Solutions Ltd, oferując testy PCR do certyfikatów podróży w cenie od 60 do 149 funtów na osobę, dzięki czemu zarobiła 5000 funtów.


Kobieta, która reklamowała się w mediach społecznościowych, odwiedzała domy klientów, aby pobrać wymazy, które następnie powinny zostać przebadane w laboratorium.

Jednak nigdy nie przeprowadzono żadnych badań laboratoryjnych, a wydane certyfikaty COVID były bezwartościowe.

Warwickshire Trading Standards wszczęło dochodzenie po tym, jak niektórzy jej klienci zaczęli się obawiać, że otrzymane przez nich certyfikaty są fałszywe.

Certyfikaty dostarczone przez firmę stwierdzały, że testy zostały przeprowadzone przez laboratorium w Coventry.


Jednak laboratorium poinformowało klientów Travel Test Solutions Ltd, którzy się z nimi skontaktowali, że nie wykonywali żadnej pracy dla tej firmy.

Trading Standards poinformowało, że jej funkcjonariusze zostali po raz pierwszy powiadomieni o firmie 21 grudnia 2020 r., skontaktowali się z nią tego samego dnia, a Travel Test Solutions Ltd natychmiast zaprzestała handlu.

W celu ukrycia swojej tożsamości Kandola założyła zarówno Travel Test Solutions Ltd, jak i konto PayPal (do otrzymywania płatności od klientów) używając danych byłego partnera.

41-letnia Kandola z South View Road w Leamington Spa została skazana na dwa lata więzienia w sądzie koronnym w Coventry.


Kobieta przyznała się do pięciu zarzutów oszustwa na wcześniejszej rozprawie w Coventry Magistrates' Court.

W momencie skazania nakazano jej również zapłacić 220 funtów odszkodowania i 156 funtów na fundusz ofiar.

Otrzymała również zakaz pełnienia funkcji dyrektora firmy przez siedem lat.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Konserwatywny poseł aresztowany pod zarzutem gwałtu
 Czytaj następny artykuł:
21-letnia Polka zadźgana na ulicy w Londynie