Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair, Jet2, TUI, BA: Jak ominąć przepisy dotyczące 100 ml płynów na lotnisku

Jedna kobieta z Wielkiej Brytanii podzieliła się bardzo sprytnym sposobem obejścia zasad dotyczących 100 ml płynów na lotnisku.

Na lotnisku w UK w bagażu podręcznym można przewozić tylko niewielkie ilości płynów.


Te płyny muszą znajdować się w oddzielnych pojemnikach o maksymalnej pojemności 100 ml każdy i muszą być zapakowane w jedną przezroczystą, zamykaną plastikową torbę (20 cm x 20 cm). Każdy pasażer może przewozić tylko jedną taką torbę.

W video umieszczonym w serwisie TikTok Emma Mahonn ujawniła świetny sposób, aby zabrać ze sobą więcej kosmetyków i jednocześnie nie mieć przeładowanego małego bagażu podręcznego.

Wiadomo, że kosmetyki takie jak szampony, dezodoranty czy kremy do opalania można kupić w sklepie na lotnisku i bez problemu można je wnieś na pokład samolotu.

Jednak kupując na lotnisku, płaci się za nie wielokrotnie więcej, niż kosztują w normalnych sklepach.

Dlatego w klipie, który obejrzano już 25 tys. razy, kobieta wyjaśniła, sposób jak zabrać ze sobą więcej kosmetyków nie przepłacając.


Sposób jest bardzo prosty, wystarczy kupić kosmetyki online w Bootsie za normalną cenę i użyć usługi „kliknij i odbierz” (Click and Collect).

Jako punkt odbioru wybrać sklep Boots na lotnisku. Większość sklepów na lotniskach w Wielkiej Brytanii umożliwia skorzystanie z tej opcji.

Wtedy po przejściu kontroli bezpieczeństwa kosmetyki będą już czekać na nas w sklepie i zapłacimy za nie normalną cenę, a nie zawyżoną cenę sklepu lotniskowego.

Dodatkowo dostajemy kosmetyki w torbie „duty free”, którą bez problemu możemy wnieś na pokład samolotu.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ryanair, TUI, BA, easyJet: Ogromne kolejki i opóźnienia na lotnisku w Birmingham w UK
 Czytaj następny artykuł:
Policjant oskarżony o zgwałcenie kobiety na plaży w Brighton


// //