Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

„Rzeź” na lotnisku w Birmingham, setki pasażerów godzinami czekały po odbiór bagażu

Dziś rano pojawiły się doniesienia o „rzezi” na lotnisku w Birmingham w Wielkiej Brytanii związane z opóźnieniami lotów i wyczerpanymi rodzinami, które godzinami czekały na swoje bagaże po powrocie do domu.

Jeden z pasażerów napisał na Twitterze, że czekał ponad dwie godziny na lot i widział „ogromne” kolejki w hali bagażowej.


Inni podzielili się zdjęciami przedstawiającymi pasażerów siedzących na karuzeli bagażowych w oczekiwaniu na swoje bagaże.

Kilku pasażerów przylatujących dziś rano na lotnisko w Birmingham wyraziło frustrację z powodu długiego czasu oczekiwania na odbiór bagażu, przy czym niektórzy zgłaszali czas oczekiwania do trzech godzin.

Użytkownik Twittera @RKJDuggan napisał: „@bhx_official czy zechciałbyś wyjaśnić, dlaczego nikt nie jest dostępny, aby obsłużyć lot TUI z Kos – ten pełen wściekłych i wyczerpanych pasażerów, którzy wciąż potrzebują autokaru na lotnisko w Manchesterze?”.

Kolejny, @richardharris00 napisał na Twitterze: „@bhx_official twoje lotnisko po prostu nie działa. Odbiór bagażu pełen ludzi z wielu lotów, ale nie działa żadna karuzela. Jest 4.30 rano, a ja mam już 3 godziny opóźnienia. Po prostu nie do przyjęcia!”


@NathRowden napisał: „Powinienem wylądować o 22.00 z @jet2tweets zeszłej nocy. Minęło 4.30 rano następnego ranka, a ja wciąż czekam na @bhx_official, czekając na bagaż”.

Port lotniczy Birmingham odpowiedział na skargi na Twitterze i doradził pasażerom: „skontaktujcie się z linią lotniczą, aby przekazać swoją opinię, ponieważ one są odpowiedzialne za dostarczenie bagażu”.

Niektórzy z pierwszych pasażerów, którzy wylądowali dziś rano na lotnisku w Birmingham, zgłosili długie oczekiwanie w samolotach przed wyjściem.

Zobacz też:


Przybywający pasażerowie sugerowali, że opóźnienia mogły być spowodowane brakiem kierowców autobusów, którzy mieli odebrać pasażerów z lotów.

Po drugiej stronie lotniska — odlatujący pasażerowie też zgłaszali dziś rano długie, ale stale przesuwające się kolejki do kontroli bezpieczeństwa.


Jeden z pasażerów poinformował, że jest mnóstwo ludzi i już stoi 2 godziny w kolejce.

Inny stwierdził, że jest niesamowicie tłoczno przy kontroli bezpieczeństwa, ale kolejki się przesuwają i wszystko jest dobrze zorganizowane. Dodał też, że stał tylko 45 minut.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Katastrofa samolotu w Nepalu: znaleziono czternaście ciał
 Czytaj następny artykuł:
W Wielkiej Brytanii może zabraknąć energii elektrycznej dla 6 milionów domów


// //