Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Brytyjski burmistrz poleciał 4000 mil do Kanady, aby wygłosić 14-minutowe przemówienie na temat zmian klimatycznych

Burmistrz z Wielkiej Brytanii, który ogłosił stan zagrożenia klimatycznego, został skrytykowany za 4600-milowy lot do Kanady, aby wygłosić 14-minutowe przemówienie na temat ograniczenia emisji CO2.

Burmistrz Bristolu Marvin Rees odbył dziewięciogodzinny lot do Vancouver, aby na konferencji TED powiedzieć przywódcom, jak mogą pomóc w rozwiązaniu kryzysu klimatycznego.


Wypowiedź polityka Partii Pracy została później udostępniona ludziom do obejrzenia w Internecie.

Rees – który w zeszłym roku, pośród wielu obiecał, że do 2025 roku jego miasto będzie neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla – powiedział, że burmistrzowie „wykraczają poza ich uprawnienia i wpływają na globalną politykę w zakresie ograniczania emisji dwutlenku węgla ”.

Jednak działacze na rzecz klimatu, Flight Free, twierdzą, że jego podróż z Bristolu do Vancouver i z powrotem wyemitowała 2,7 ​​tony dwutlenku węgla.

Dyrektor Flight Free UK, Anna Hughes, powiedziała: „Bristol był pierwszym miejscem w Wielkiej Brytanii, które ogłosiło kryzys klimatyczny, jednak burmistrz działa całkowicie w sprzeczności z tą deklaracją”.


„W obliczu tak niepewnej sytuacji klimatycznej potrzebujemy, aby nasi przywódcy zademonstrowali rodzaj działań, które wszyscy powinniśmy podjąć, a nie lecieć na inny kontynent, by ironicznie mówić o kryzysie klimatycznym”.

„Czyny zawsze przemawiają głośniej niż słowa, a w tym postpandemicznym wieku interakcji online, pojawienie się na ekranie komunikatu byłoby znacznie silniejszym i skuteczniejszym” - dodała.

Rees wygłosił przemówienie w kwietniu, ale udostępniono je do oglądania online dopiero w tym tygodniu.

Podczas swojego przemówienia Rees odniósł się do prac wykonywanych w Bristolu w celu przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

Zobacz też:


Omówił również, w jaki sposób burmistrzowie miast na całym świecie mogą wkroczyć i coś zmienić.

Rees powiedział w przemówieniu: „Wierzę, że w naszych miastach jest ogromna nadzieja. Miasta są odpowiedzialne za około 75% emisji CO2, a ponadto jesteśmy ogromnymi emitentami dwutlenku azotu i metanu. Miasta zużywają też 80% światowej energii”.

Biuro burmistrza, odnosząc się do zarzutów, wyjaśniło, że burmistrz nie poleciał tylko na 14-minutową prezentację.


„Wizyta burmistrza w Vancouver miała na celu nie tylko wygłoszenie przemówienia. Podczas konferencji był w stanie nawiązać kontakt z innymi wpływowymi mówcami, dzieląc się historią i wyzwaniami Bristolu w celu przyciągnięcia przyszłego finansowania i inwestycji wewnętrznych”.

Na początku tego miesiąca mieszkańcy Bristolu zagłosowali w referendum za zniesieniem funkcji burmistrza. Rees utrzyma swoją pracę do 2024 roku, jednak nie zostanie już zastąpiony.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
18-letni Polak zamordowany w drodze ze szkolnego balu do domu w UK
 Czytaj następny artykuł:
Katastrofa samolotu w Nepalu: znaleziono czternaście ciał