Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Jet2, Wizz Air, TUI, BA, Ryanair: 6. dzień chaosu na brytyjskich lotniskach

Zdesperowani podróżnicy dziś rano znów się spotkali z ogromnymi kolejkami i chaosem na brytyjskich lotniskach.

To już szósty dzień poważnych opóźnień i odwołań lotów – a szefowie z branży turystycznej ostrzegają, że będzie tylko gorzej.

Brytyjczycy próbujący wyjechać na wakacje podczas weekendu z okazji Jubileuszu Królowej zostali zmuszeni do stania w długich kolejkach na większości lotnisk w UK.


Braki kadrowe, problemy informatyczne, problemy z ruchem lotniczym i napływ podróżnych po zniesieniu koronawirusowych ograniczeń spowodowały chaos, z którym muszą się zmagać podróżni.

Na lotnisku w Manchesterze we wczesnych godzinach porannych widziano wijące się -kolejki pełnych nadziei podróżnych – próbujących uciec na wakacje w połowie semestru.

Podczas gdy na ruchliwym londyńskim lotnisku Heathrow linie nadania bagażu ciągnęły się wokół budynku lotniska.

Również Bristolu podróżni byli zmuszeni do stania w ogromnych kolejkach NA ZEWNĄTRZ budynku terminalu, próbując odprawić bagaż i dostać na swoje loty.


Na lotnisku Gatwick podróżni zgłaszali, że w kolejkach do odprawy stało około 700 osób, a pracowało tylko dwóch członków personelu.

Podróżni w całym kraju zostali ostrzeżeni, że zakłócenia mogą się pogorszyć – jak mówią związki, problemy będą występować przez „całe lato”.

Zobacz też:


Szef związku turystycznego powiedział, że wczasowicze, którzy mają nadzieję na przelot w weekend świąteczny, powinni zabierać tylko torby kabinowe, aby uniknąć opóźnień.

Andy Prendergast, krajowy sekretarz związku GMB, zasugerował, że kolejki do odprawy są jednym z głównych opóźnień na lotniskach i że unikając dużych walizek, pasażerowie mają większą szansę na punktualny start.


„Jeśli ludzie mogą odprawić się online i nie brać bagażu, ogranicza to zakłócenia” – powiedział.

„To nie jest magiczna kula, ale to jedna rzecz mniej, o którą trzeba się martwić i zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów” - dodał.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Platynowy jubileusz Królowej Elżbiety II. Uroczystości w Londynie
 Czytaj następny artykuł:
Królowa wysłała samochód i ochronę po Harry'ego i Meghan po ich wylądowaniu w UK


// //