Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wielka Brytania wyśle ​​na Ukrainę wyrzutnie rakiet średniego zasięgu

Wielka Brytania wyśle ​​na Ukrainę zaawansowane systemy rakietowe średniego zasięgu, gdy wraz ze Stanami Zjednoczonymi i Niemcami wyposaży ten kraj w zaawansowaną broń do zestrzeliwania samolotów.

Jak podaje The Telegraph Wielka Brytania wyśle ​​wyrzutnie M270, które mogą wystrzeliwać precyzyjnie naprowadzane rakiety na odległość do 50 mil.


Wojska ukraińskie będą szkolone w Wielkiej Brytanii do obsługi sprzętu.

Wielofunkcyjne systemy rakietowe wykorzystują 90-kilowe głowice wybuchowe do niszczenia celów.

Nie wiadomo, ile dokładnie wyrzutni zostanie wysłanych, ale media podają, że będzie ich mniej niż 10, jednak wraz z nimi zostanie wysłana duża ilość amunicji.

Zobacz też:


Stany Zjednoczone natomiast ogłosiły, że w ramach pierwszej zachodniej dostawy samolotów dalekiego zasięgu wielokrotnego użytku, wyślą na Ukrainę cztery wysokiej klasy drony szturmowe.

Administracja Bidena planuje sprzedać Ukrainie cztery drony MQ-1C Gray Eagle, które mogą być uzbrojone w pociski Hellfire do użycia na polu bitwy przeciwko Rosji.


Ukraina używa kilku rodzajów bezzałogowych systemów powietrznych o mniejszym zasięgu przeciwko siłom rosyjskim, które zaatakowały kraj pod koniec lutego. Należą do nich AeroVironment RQ-20 Puma AE i turecki Bayraktar-TB2.

Jednak Grey Eagle stanowi przełom w technologii. Może latać do 30 godzin, w zależności od swojej misji i może gromadzić ogromne ilości danych do celów wywiadowczych.

Gray Eagles, wersja szerzej znanego drona Predator stworzona przez armię amerykańską, może również przenosić do ośmiu potężnych pocisków Hellfire.


Wcześniej Stany Zjednoczone i Wielka Brytania dostarczyły Ukrainie drony Switchblade, znane również jako „drony Kamikaze”, ponieważ eksplodują po uderzeniu i nie można ich ponownie użyć.

W odpowiedzi na doniesienia o wysyłaniu broni na Ukrainę, Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla, powiedział: „Wpompowanie broni na Ukrainę nie zmienia żadnych parametrów operacji specjalnej, Jej cele zostaną osiągnięte, ale to przyniesie więcej cierpienia Ukrainie”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
W Birmingham zostanie zamknięte prawie 100 ulic z okazji Platynowego Jubileuszu Królowej
 Czytaj następny artykuł:
Linie lotnicze mogą zostać zmuszone do automatycznych zwrotów kosztów w przypadku zakłóceń


// //