Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tesco, Asda, Morrisons, Sainsbury's, Waitrose pilnie proszą o zwrot produktów

Duże brytyjskie supermarkety, w tym Tesco, Morrisons, Sainsbury's i inne, wycofały w ostatnich dniach różne produkty z powodu obaw o zdrowie.

Prośba o zwrot żywności jest wydawana, gdy produkt jest niebezpieczny do spożycia, zwykle dlatego, że może zawierać obcy przedmiot lub składnik niewymieniony na etykiecie.


Duże brytyjskie supermarkety w tym tygodniu proszą o zwrot niektórych artykułów spożywczych ze względu na obawy związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem.

Wśród nich jest w mleko ryżowe i produkty rybne.

Napój mleczny Alpro Rice sprzedawany w Tesco, Asda, Morrisons, Sainsbury's i Waitrose jest wycofywany z półek, ponieważ nie jest bezpieczny do spożycia.

Kupujący są proszeni o zwrócenie produktu do najbliższego sklepu w celu uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy.

Alpro UK Limited wycofuje część partii napoju Alpro Rice, ponieważ zawiera owies lub gluten, który nie jest wymieniony na etykiecie.


Oznacza to, że produkt stanowi potencjalne zagrożenie dla zdrowia każdego, kto ma alergię lub nietolerancję na owies, lub gluten.

Alpro Rice Drink jest dostarczany w jednolitrowym opakowaniu, a kod partii, której dotyczy problem, to L0902. Data przydatności do spożycia to 31 grudnia 2022 r.

Waitrose wydało również oświadczenie, aby poinformować swoich klientów, że wycofuje i prosi o zwrot filetów z pstrąga.

Supermarket wycofuje swoją własną markę Two British Hot Smoked Rainbow Trout Fillets z powodu zanieczyszczenia Listeria monocytogenes.

Zobacz też:


Objawy wywoływane przez te bakterie mogą być podobne do grypy i obejmować wysoką temperaturę, bóle mięśni, dreszcze, nudności lub wymioty oraz biegunkę.

Jednak w rzadkich przypadkach infekcja może być cięższa, powodując poważne powikłania, takie jak zapalenie opon mózgowych.


Wycofane Filety z pstrąga są pakowane w opakowaniu 125 g i mają datę przydatności do spożycia 11 czerwca 2022 roku.

FSA radzi: „Jeśli kupiłeś powyższy produkt, nie jedz go. Zamiast tego zwróć go do sklepu, w którym został kupiony, aby otrzymać pełny zwrot pieniędzy”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Tysiące osób otrzymujących benefity nie otrzymają 650 GBP dodatku w UK
 Czytaj następny artykuł:
Dwa ciała znalezione podczas przeszukiwań jeziora po wywróceniu łodzi