Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Kolejna linia lotnicza odwołuje setki lotów

Kolejna europejska linia lotnicza musiała tego lata odwołać setki lotów z powodu braków kadrowych.

Lufthansa potwierdziła, że ​​od przyszłego miesiąca odwołanych zostanie 900 lotów krótkodystansowych.


Loty, których dotyczy problem, to najczęściej połączenia odbywające się w piątki i weekendy do wielu miejsc docelowych w całej Europie.

Linia lotnicza poinformowała: „Po dwóch latach pandemii linie lotnicze grupy Lufthansa zgłaszają duże zapotrzebowanie na podróże lotnicze tego lata”.

„Obecnie jednak infrastruktura nie została jeszcze w pełni odrestaurowana. Cała branża lotnicza, zwłaszcza w Europie, cierpi z powodu braków kadrowych”.

„Dotyczy to portów lotniczych, usług obsługi naziemnej, kontroli ruchu lotniczego, a także linii lotniczych”.

W ostatnich miesiącach wiele linii lotniczych zostało zmuszone do odwołania tysięcy lotów, wiele z nich jako powód podało braki kadrowe.


British Airways odwołały 16 000 lotów między marcem a październikiem, z powodu braku personelu.

TUI skróciło swój rozkład lotów w tym miesiącu, odwołując około sześciu lotów dziennie.

Zobacz też:


Natomiast easyJet potwierdził, że w najbliższej przyszłości anuluje około 30 lotów dziennie.

Z kolei Tania linia lotnicza Wizz Air ogłosiła, że od 10 czerwca zawiesi kilkanaście połączeń z brytyjskiego lotniska Doncaster/Sheffield.


Wizz Air zawiesił loty w związku z ogromnym chaosem i wielogodzinnymi opóźnieniami, z którymi w ostatnim czasie zmagają się porty lotnicze w Wielkiej Brytanii.

Od 10 czerwca linia skasuje łącznie 13 połączeń. Na liście odwołanych rejsów są popularne wakacyjne kierunki, w tym m.in. do Burgas, Larnaki, Heraklionu, Alicante, na Fuerteventurę, Gran Canarię, Lanzarote, do Malagi, Faro, na Majorkę oraz do Poznania i Lublina.

-