Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Fala upałów w Wielkiej Brytanii. Będzie cieplej, niż prognozowano

Brytyjscy synoptycy mają bardzo dobre wiadomości dla fanów ciepłej i słonecznej pogody.

Wcześniej zapowiadano, że w kraju będzie ciepło, jednak najnowsza aktualizacja pokazuje, że w tym tygodniu możemy się spodziewać fali upałów.


Temperatura w niektórych częściach Wielkiej Brytanii może wzrosnąć powyżej 32 stopni pod koniec tygodnia, twierdzą meteorolodzy.

Jak twierdzą synoptycy z Met Office, na południu kraju będzie nawet goręcej niż na Hawajach czy na Jamajce.

„W tym roku nie było zbyt wielu wyjątkowo ciepłych lub gorących dni, ale to się zmieni” – powiedział Steven Keates z Met Office.

„Jesteśmy przygotowani, na krótką falę upałów pod koniec nadchodzącego tygodnia”.

W Południowo-wschodniej Anglii w piątek temperatura może wzrosnąć do 32 stopni Celsjusza, chociaż Keates stwierdził, że możliwe, że w niektórych regionach termometry pokażą nawet 35 stopni Celsjusza.


Jeśli prognoza się sprawdzi, Wielka Brytania będzie gorętsza niż Portugalia, Jamajka, Kostaryka, Wyspy Kanaryjskie i Cypr.

Oznaczałoby to również, że pokonany zostanie rekord najcieplejszego jak dotąd dnia w roku, który został ustanowiony w połowie maja na Heathrow, gdy termometry pokazały 27.5°C.

Według Met Office najcieplejszym dniem będzie piątek, jednak upały rozpoczną się już od środy, gdy termometry w Londynie wskażą ponad 26 stopni Celsjusza, a gorąca pogoda utrzyma się do soboty.


W Birmingham zapowiadana jest trochę niższa temperatura — od 23 stopni Celsjusza w środę do 28 w najgorętszy dzień, czyli piątek.

Meteorolodzy z Met Office, ostrzegają jednak, że w kraju będzie bardzo zróżnicowana pogoda.

Zobacz też:


Pozostałości tropikalnej burzy Alex sprowadzą system niskiego ciśnienia nad Brytyjskie Wyspy.

Oznacza to, że niektóre części na północy Wielkiej Brytanii mogą doświadczać porywów wiatru przekraczających 55 mil na godzinę, a także częstych opadów i możliwych burz.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Był bity, dźgany igłami i torturowany. Polka i jej partner oskarżeni o zamordowanie 15-letniego syna
 Czytaj następny artykuł:
Pilne: Mężczyzna oskarżony o morderstwo 15-letniego Polaka, który zginął broniąc matkę