Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Brytyjska armia przygotowuje się do III wojny światowej

Najwyższy rangą generał armii Wielkiej Brytanii wydał mrożące krew w żyłach ostrzeżenie, twierdząc, że wszystkie wojska w kraju muszą być przygotowane na możliwość wybuchu III wojny światowej z Rosją.

Generał Sir Patrick Sanders powiedział, że inwazja Władimira Putina na Ukrainę wstrząsnęła światowym bezpieczeństwem i pokojem.


Dlatego powiedział swoim żołnierzom, aby przygotowali się do walki i pokonania armii Putina w europejskiej wojnie lądowej.

Generał obiecał też zmobilizować armię, która pokona Rosję.

W oświadczeniu podczas swojego czwartego dnia pracy napisał: „Obecnie palący imperatyw wykucia armii zdolnej do walki u boku naszych sojuszników i pokonania Rosji w bitwie”.

„Jesteśmy pokoleniem, które musi ponownie przygotować armię do walki w Europie”.

„Jestem pierwszym szefem Sztabu Generalnego od 1941 roku, który objął dowództwo nad armią w cieniu wojny lądowej w Europie z udziałem mocarstwa kontynentalnego”.

„Inwazja Rosji na Ukrainę podkreśla nasz główny cel — chronić Wielką Brytanię poprzez gotowość do walki i wygrywania wojen na lądzie”.


Oświadczenie zostało wydane po tym, jak Putin zagroził państwom NATO, a w tym tygodniu szydził z byłych państw sowieckich w Europie, oświadczając: „Są one częścią historycznej Rosji”.

Putin wypowiedział się w odpowiedzi na wypowiedź prezydenta Kazachstanu Kassym-Jomarta Tokajewa, który sensacyjnie zadeklarował, że nie uznaje samozwańczych republik ludowych Doniecka i Ługańska na wschodniej Ukrainie.

Jednak jak podają media, generał Sanders dowodziłby tylko niewielką armią liczącą 73 000 żołnierzy – wielkości amerykańskich sił specjalnych.

Zobowiązał się jednak zmodernizować armię, aby mogła radzić sobie z międzynarodowymi kryzysami.

Generał Sanders powiedział, że armia musi „odstraszyć rosyjską agresję groźbą użycia siły”.

Dodał: „Moim jedynym obowiązkiem jest, aby nasza armia była jak najbardziej zabójcza i skuteczna”.

Tobias Ellwood, przewodniczący komisji ds. obrony, powiedział, natomiast że: „Skala trwałego zagrożenia ze strony Rosji pokazuje, że wkroczyliśmy w nową erę braku bezpieczeństwa”.


Boris Johnson wezwał światowych przywódców, aby przygotowali się na długą wojnę na Ukrainie lub zaryzykowali „największe zwycięstwo agresji w Europie od czasów II wojny światowej”.

Przemawiając po swojej drugiej wizycie w Kijowie, Johnson powiedział: „Gdyby Putin wygrał, byłaby to katastrofa. Nie chciałby niczego bardziej jak zamrożenie tego konfliktu, zawieszenie broni tak jak w 2014 roku”.

Zobacz też:


„Dla niego byłoby to ogromne zwycięstwo. Doszłoby do sytuacji, w której Putin był w stanie skonsolidować swoje zdobycze, a następnie przypuścić kolejny atak” - dodał.

„Musimy jasno powiedzieć, że wspieramy Ukraińców w ich ambicjach… wypędzenia Rosjan, wypędzenia armii Putina ze wszystkiego, co zdobył od 24 lutego” - podsumował premier wielkiej Brytanii.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Putin nakazał 50 uśpionym agentom w UK przygotować się do uderzenia. Birmingham może być celem
 Czytaj następny artykuł:
650 funtów dotacji, 400 dodatku na energię oraz inne dodatki i daty ich wypłacania


// //