Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

​​Strajki na kolei spowodują ogromne korki na drogach w UK

AA ostrzegła kierowców, aby spodziewali się wzrostu ruchu na drogach, kiedy strajki w tym tygodniu spowodują zatrzymanie dużej części brytyjskiej sieci kolejowej.

Organizacja uważa, że ​​najbardziej dotkniętymi drogami będą prawdopodobnie główne autostrady, ale też wiele dróg wiejskich i podmiejskich.


Chociaż strajki kolejowe mają miejsce tylko we wtorek, czwartek i sobotę, oczekuje się, że wielu dojeżdżających do pracy „zrezygnuje z pociągów na cały tydzień”.

Rzecznik RAC Rod Dennis powiedział, że wpływ na drogi był „nieunikniony”, a strajki oznaczają, że nic dziwnego, że tak wielu Brytyjczyków jest uzależnionych od swoich pojazdów.

Dodał: „Na głównych trasach miejskich, a także tych obsługujących hrabstwa macierzyste, prawdopodobnie nastąpi największy wzrost natężenia ruchu, ponieważ nawet jeśli linie kolejowe będą nadal otwarte, będzie jeździć znacznie mniej pociągów”.

Oczekuje się, że Szkocja i Walia bardziej ucierpią podczas akcji protestacyjnej, ponieważ większość linii kolejowych zostanie zamknięta.


Na drogach M74, M8 i A9 w Szkocji oraz M4, A55, A5 i A483 w Walii panował szczególnie duży ruch.

W związku z tym, że mają się odbyć Glastonbury i Goodwood Festival of Speed, lokalni kierowcy są zachęcani do „omijania szerokim łukiem” również tych obszarów.

Zobacz też:


Kolejarze w Wielkiej Brytanii zapowiedzieli trzy dni strajku w tym miesiącu.

Według szefa związku zawodowego strajk spowoduje „paraliż systemu transportowego” i doprowadzi do ogromnego chaosu podróżniczego dla osób dojeżdżających do pracy i tych, którzy wybierają się na ważne wydarzenia, w tym festiwal Glastonbury.


Związek zawodowy RMT poinformował, że do 50 000 jego członków w sieci Network Rail, 13 przewoźników kolejowych i londyńskiego metra będzie strajkować 21 czerwca w ramach „największej akcji protestacyjnej w Wielkiej Brytanii od 1989 roku”.

Dodatkowo szacuje się, że w dniach 23 i 25 czerwca strajkować będzie 40 000 pracowników kolei, nie wliczając członków Metra — poinformował związek.

Kolejarze zdecydowaną większością głosów zagłosowali za strajkiem w sporze o miejsca pracy, płace i warunki pracy.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Pilot pomagał ładować bagaże do samolotu. Wciąż trwa chaos na lotniskach w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Wielką Brytanię czekają 4 fale upałów z temperaturami osiągającymi nawet 36 stopni Celsjusza