Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Lotnisko Heathrow poprosiło wszystkie linie lotnicze o anulowanie 10% lotów

Lotnisko Heathrow poprosiło dzisiaj wszystkie linie lotnicze o anulowanie 10% swoich lotów, ponieważ boryka się z zaległościami bagażowymi.

Dzieje się tak po tym, jak setki pasażerów czekało w weekend ponad trzy godziny, aby odebrać swój bagaż, bez wyjaśnienia ze strony personelu.


Linie lotnicze otrzymały opcję konsolidacji swoich lotów – co oznacza, że ​​zamiast anulować 10% usług, mogą przenieść pasażerów na inne loty, aby zapewnić im odlot.

Na tym etapie jest to tylko prośba, więc to linie lotnicze decydują, czy się do niej zastosują.

Rzecznik Heathrow powiedział: „Bez zastrzeżeń przepraszamy za zakłócenia, z jakimi spotkali się pasażerowie w ciągu tego weekendu”.

„Problemy techniczne mające wpływ na systemy bagażowe skłoniły nas do podjęcia w poniedziałek 20 czerwca decyzji o zwróceniu się do linii lotniczych obsługujących terminale 2 i 3 o konsolidację swoich rozkładów lotów”.


„Pozwoli nam to zminimalizować problemy. Prosimy wszystkich pasażerów o sprawdzenie w swoich liniach lotniczych najnowszych informacji”.

W piątek tysiące walizek piętrzyły się na lotnisku Heathrow, a pasażerom odlatującym z lotniska powiedziano, że mogą nie odzyskać bagażu nawet przez dwa dni.

Na lotnisku doszło do awarii i rozerwały się taśmy bagażowe, co spowodowało, że na podłodze lotniska w Terminalu 2 ułożono stosy toreb, które nie mogły zostać zapakowane do samolotów.

Zdjęcia i filmy udostępnione w mediach społecznościowych pokazywały rzędy walizek rozciągających się na najbardziej ruchliwym lotnisku w Wielkiej Brytanii.

Z kolei w poniedziałek setki pasażerów czekało ponad trzy godziny na lotnisku Heathrow, aby odebrać swój bagaż.


Również lotnisko Gatwick planuje ograniczyć liczbę lotów do 825 dziennie w lipcu i 850 w sierpniu, w porównaniu ze zgłoszonymi 900 lotami dziennie w tym samym okresie w poprzednich latach.

Tysiące klientów dotkniętych odwołanymi lotami z lotnisk w Wielkiej Brytanii może ubiegać się o odszkodowanie w zależności od okoliczności.

Zobacz też:


Jeśli Twój lot zostanie odwołany na mniej niż 14 dni przed wylotem, możesz otrzymać odszkodowanie, poinformował w zeszłym miesiącu MoneySavingExpert.

Należna kwota będzie zależeć od czasu, jaki upłynął od anulowania rezerwacji, daty planowanego lotu oraz odległości, którą miałeś przebyć.

-