Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair ogłasza „loty ratunkowe” w związku z anulowaniem usług przez easyJet, BA i TUI

Ryanair ogłosił kilkaset „lotów ratunkowych”, w związku z anulowaniem lotów przez easyJet, BA i TUI.

Klienci easyJet i British Airways stanęli w obliczu odwołań i zmian rozkładu lotów, ponieważ linie lotnicze walczą z napływem wczasowiczów oraz problemami kadrowymi.


easyJet wczoraj poinformował, że latem anuluje 10 procent lotów, ponieważ chaos transportowy nadal zakłóca plany podróżnych z Wielkiej Brytanii.

Kilka godzin po tym, jak easyJet potwierdził, że zlikwiduje setki lotów, Ryanair poinformował, że zaoferuje „loty ratunkowe” z lotnisk w Wielkiej Brytanii.

Tanie linie lotnicze uruchomiły 200 lotów ratunkowych na swoich trasach z 19 brytyjskich lotnisk do Europy, aby ułatwić podróże brytyjskim rodzinom, których loty są anulowane przez BA, easyJet i TUI.

Tanie loty ratunkowe są już dostępne na stronie Ryanair.com do końca września, ale należy je zarezerwować do północy w czwartek 23 czerwca.


Przykładowe loty obejmują:

Birmingham-Lanzarote

Bristol-Ibiza

Glasgow-Malaga


Edynburg-Gran Canaria

Manchester-Malta

Stansted-Alicante

Dara Brady z Ryanair powiedziała: „Podczas gdy BA, easyJet i TUI anulują tysiące lotów w Wielkiej Brytanii, powodując zakłócenia w podróży dla brytyjskich rodzin, Ryanair nadal obsługuje pełny rozkład z ponad 15 000 lotów tygodniowo, a dziś (20 czerwca) dodaliśmy ponad 200 dodatkowe loty z/do naszych 19 lotnisk w Wielkiej Brytanii, aby pomóc klientom BA, easyJet i TUI, którzy ucierpieli przez te odwołania”.

„Rodziny w Wielkiej Brytanii mogą teraz spać spokojnie, wiedząc, że Ryanair przewiezie je do/z miejsca letnich wakacji, aby mogli cieszyć się zasłużonym wolnym czasem z przyjaciółmi i rodziną”.

Obecnie lotniska i linie lotnicze są bardzo przeciążone po tysiącach zwolnień, które miały miejsce, gdy przemysł został zamknięty w czasie lockdownu.


Prawie połowa pracowników brytyjskich lotnisk została zwolniona podczas pandemii. To spowodowało duże opóźnienia w niektóre dni w ciągu ostatnich kilku miesięcy, bo lotniska nie było w stanie sprostać wymaganiom klientów po zniesieniu koronawirusowych ograniczeń.

Wiele linii lotniczych też odwołuje loty z powodu braku personelu pokładowego.

Ryanair jednak twierdzi, że nie boryka się z takim samym kryzysem zatrudniania, jak inne linie lotnicze, ponieważ starał się zatrzymać personel nawet wtedy, gdy samoloty były uziemione.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Tesco, Morrisons, Lidl, Asda, Sainsbury's, Aldi, Co-op pilnie proszą o zwrot produktów
 Czytaj następny artykuł:
Noworodek znaleziony w koszu na odpady zielone