Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Bohaterscy sąsiedzi z narażeniem życia ratowali człowieka z domu zniszczonego w wyniku eksplozji

Bohaterska grupa sąsiadów z narażeniem życia weszła do płonących resztek domu zniszczonego wybuchem gazu, by uratować mężczyznę.

Mieszkańcy wdrapali się na płonący gruz, przez kurz i gruz, by wyciągnąć żywego mężczyznę z posesji w Kingstanding w Birmingham.


Poszkodowany mężczyzna doznał zagrażających życiu obrażeń i został przewieziony do szpitala, a czterech innych mężczyzn odniosło mniejsze obrażenia.

Pewien mężczyzna, który nie chciał podać swojego nazwiska, opisał, jak grupa około 12 osób zobaczyła drogę do płonącego budynku i wykorzystała swój moment.

Wkrótce po wybuchu wspięli się obok płonących gruzów, przez kurz i gruz, i wyciągnęli rannego mężczyznę z ruin domu.

„Wszyscy się patrzyli, a dom się palił, nikt nie wchodził, ale w pewnym momencie zauważyliśmy możliwość wejścia – więc weszliśmy do domu, ja i kilkanaście innych osób” – powiedział PA News Agency.


„Z tyłu domu był mężczyzna, słyszeliśmy jego krzyki, ale był uwięziony przy lodówce w kuchni. Wokół nas się paliło i było pełno kurzu z ocieplenia strychu.

„Udało nam się do niego dobiec i wyciągnąć go – wciąż mam jego krew na moich dżinsach. Wyciągnęliśmy go, i podłożyliśmy na materacu. Mówił, że w domu była kobieta” - powiedział.

West Midlands Ambulance Service (WMAS) poinformowało, że ludzie będący na miejscu zdarzenia uratowali mężczyznę ze zniszczonego domu, ale miał on „bardzo poważne obrażenia” i został zabrany do szpitala.


Komendant obszaru Steve Ball z West Midlands Fire Service, przemawiając na miejscu zdarzenia, powiedział: „Około 20.30 dzisiejszego wieczoru wezwano nas do wybuchu gazu w domu. W dniu przyjazdu była to dość wymagająca scena, w której jeden dom został całkowicie zniszczony, a trzy sąsiednie nieruchomości również zostały poważnie uszkodzone”.

„Jeden człowiek został już uratowany przed naszym przybyciem i zaopiekowało się nim pogotowie ratunkowe West Midlands. Ma zagrażające życiu obrażenia i trafił do Szpitala Królowej Elżbiety w Birmingham”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Pilne: Kobieta znaleziona martwa w gruzach domu po eksplozji w Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
Koszmar na lotniskach w UK! Mdlejący ludzie, rodziny śpiące w terminalu