Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ceny paliwa w UK pobiły nowe rekordy – mimo że ceny hurtowe spadają

Ceny paliwa w Wielkiej Brytanii znowu wzrosły w ten weekend, bijąc przy tym nowe rekordy.

Dane pokazują, że średnia cena litra benzyny bezołowiowej osiągnęła 191,05 pensa w niedzielę, podczas gdy olej napędowy osiągnął nowy szczyt na poziomie 199 pensów.


Oznacza to, że pełne zatankowanie 55-litrowego samochodu rodzinnego będzie teraz kosztować odpowiednio 105 GBP i 109,42 GBP.

Rzecznik RAC, Simon Williams, powiedział, że organizacja zażądała, aby detaliści uzasadnili dalsze podnoszenie cen benzyny bezołowiowej, ponieważ hurtowy koszt benzyny znacznie się obniżył.

„Wygląda na to, że detaliści pogarszają sytuację, nie obniżając swoich cen, mimo że mają ku temu wyraźną okazję” - powiedział.

„Nawet cena hurtowego oleju napędowego, która rosła z powodu odejścia od rosyjskiego importu, obniżyła się”.


„Powinno to zapobiec przekroczeniu średniej ceny 2 funtów za litr. Jednak jak zawsze, będzie to zależeć od tego, jak uczciwie detaliści uwzględnią obniżenie ceny hurtowej”.

„Jedynym wytłumaczeniem oporów detalistów przed obniżaniem cen jest to, że chronią oni zyski w przypadku nagłego wzrostu kosztów hurtowych”.

Zobacz też:


„Ostatecznie im dłużej utrzymują wysokie ceny, tym więcej zyskują i tym dłużej trwa nieszczęście kierowców zmagających się z wysokimi cenami” - dodał.

Edmund King, prezes AA, powiedział: „Ból na stacjach trwa nadal. W miarę zbliżania się końca czerwca i pełnego sezonu letniego nadal mamy okaleczające rekordowe ceny paliw”.

„Rekordowe ceny benzyny mogą zdusić letnie pobyty, gdy lotniska mają problemy, a dramatyczne ceny oleju napędowego uderzają w przemysł, a także inflację. Rząd musi pilnie podjąć działania w zakresie przejrzystości cen i obniżenia ceł”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Zła wiadomość dla posiadaczy kredytów i kart kredytowych w UK
 Czytaj następny artykuł:
36-latka zamordowana w przerażającym ataku na ulicy w Londynie


// //