Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Brexit jest największą porażką Wielkiej Brytanii. Kraj powinien wrócić do jednolitego rynku

Wielka Brytania powinna naciskać na powrót do jednolitego rynku, ponieważ Brexit jest „największą krzywdą, jaką wyrządzono krajowi z własnej winy”, powiedział Sadiq Khan.

Burmistrz Londynu zdecydowanie argumentował za powrotem do strefy handlowej Unii Europejskiej i uważa, że brexit jest porażką dla kraju.


Jego wypowiedź ukazała się po doniesieniach, że opuszczenie bloku europejskiego spowodowało wielomiliardowe szkody dla brytyjskiego handlu.

Zapytany we wtorek wieczorem na debacie o stanie Londynu, czy Partia Pracy na szczeblu krajowym powinna naciskać na powrót do jednolitego rynku, Khan powiedział: „Nie mówię w imieniu Partii Pracy. Jednak uważam, że powinniśmy…i to jak najszybciej”.

„Największą krzywdą, jaką kiedykolwiek wyrządzono krajowi z własnej winy, było opuszczenie Unii Europejskiej” - dodał.

Partia Sir Keira Starmera na poziomie krajowym nie opowiada się za powrotem do jednolitego rynku.

Jednak rzecznik Partii Pracy powiedział: „Polityka Partii Pracy jest jasna. Potrzebujemy silnej współpracy z partnerami z UE, ale nie wiąże się to z członkostwem w unii celnej lub jednolitym rynku”.


Analiza 11 ankiet przeprowadzonych przez The Standard, wykazała, że coraz większa liczba Brytyjczyków twierdzi, że Brexit był błędem.

Okazało się, że średnio prawie 49 procent dorosłych uważa, że ​​to pomyłka, w porównaniu z nieco ponad 38 procentami, którzy nadal twierdzą, że to dobra decyzja, natomiast 13 procent nie ma swojego zdania.

Zobacz też:


Niedawne badanie przeprowadzone przez The Resolution Foundation we współpracy z London School of Economics ostrzegało, że Brexit uderzy w realne płace pracowników o około 470 funtów rocznie w porównaniu z tym, co by było bez Brexitu i zaszkodzi konkurencyjności Wielkiej Brytanii.

Inna analiza przeprowadzona przez Centre for European Reform oszacowała, że ​​w czwartym kwartale 2021 r. PKB Wielkiej Brytanii spadł o 31 miliardów funtów z powodu Brexitu.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
1000 funtów dotacji na rachunki za energię w UK już od pierwszego lipca
 Czytaj następny artykuł:
„Nie grozi nam paraliż polskiego nieba”. Jest porozumienie kontrolerów ruchu lotniczego z PAŻP


// //