Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Produkty Heinz znikną z półek w Tesco w UK z powodu sporu cenowego

Sklepy Tesco w wielkiej Brytanii mogą wkrótce nie mieć żadnych produktów Heinza z powodu sporu cenowego między firmami.

Produkty takie jak fasolka w sosie pomidorowym i keczup mogą zniknąć z półek po tym, jak firma przestała zaopatrywać największą sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii.


Ceny produktów Heinza poszybowały w górę w ostatnich tygodniach z powodu rosnących kosztów energii i dostaw.

Dla przykładu cena jednej puszki fasolki w Asdzie wzrosła o jedną trzecią, a koszt czterech puszek zupy pomidorowej wzrósł z 2,50 funta do 3,50 funta w Sainsbury's.

Supermarkety nadal próbują negocjować umowy z producentami, które pozwalają im utrzymać niskie ceny i być konkurencyjnymi dla klientów, którzy chcą ograniczyć wydatki w obliczu rosnących kosztów utrzymania.

Rozmowy między Tesco a Heinzem są jednak w impasie, a niektóre produkty są już niedostępne online. Tesco powiedziało, że nie chce przerzucać na klientów nieuzasadnionych podwyżek cen.


Fasolka w sosie pomidorowym, keczup i zupa pomidorowa to jedne z podstawowych artykułów, których brakuje na półkach w niektórych sklepach Tesco.

Już w środę na stronie internetowej Tesco ​​produkty takie jak fasola, sos barbecue, krem ​​do sałatek i rosół z kurczaka były niedostępne.

Zobacz też:


Rzecznik Tesco powiedział: „W sytuacji, gdy budżety gospodarstw domowych znajdują się pod coraz większą presją, teraz bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy odpowiedzialni za zapewnienie klientom najlepszej możliwej wartości i nie będziemy przerzucać na naszych klientów nieuzasadnionych podwyżek cen”.

„Przykro nam, że oznacza to, że niektóre produkty nie są w tej chwili dostępne, ale mamy wiele alternatyw do wyboru i mamy nadzieję, że problem zostanie wkrótce rozwiązany” - dodał.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
35-stopniowe upały w Wielkiej Brytanii. Czeka nas wyjątkowo gorące lato
 Czytaj następny artykuł:
1000 funtów dotacji na rachunki za energię w UK już od pierwszego lipca


// //