Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

14-letni „potwór”, zamordował 5-letniego chłopca. Sąd zezwolił na publikację jego wizerunku

Do tej pory był nazywany przez brytyjskie media „potworem”, jednak gdy został skazany na dożywocie, sąd zgodził się na ujawnienie jego wizerunku.

14-letni Craig Mulligan został wczoraj skazany na dożywocie za zamordowanie pięcioletniego Logana Mwangi. Nastolatek spędzi w więzieniu co najmniej 15 lat.


Często zdarza się, że tożsamość dzieci w sprawach karnych nie jest ujawniana, ale sędzia sądu koronnego w Cardiff postanowił w tym przypadku uchylić nakaz zachowania anonimowości.

Dziennikarze poprosili o usunięcie tego nakazu ze względu na interes publiczny i jawny wymiar sprawiedliwości.

Wczoraj Matka, ojczym i 14-latek zostali skazani na dożywocie za zamordowanie pięcioletniego Logana Mwangi i wrzucenie jego ciała do rzeki w południowej Walii.

40-letni John Cole, który był też ojczymem Mulligana, został skazany na co najmniej 29 lat więzienia, podczas gdy 31-letnia matka Logana, Angharad Williamson, została skazana co najmniej na 28 lat.

Funkcjonariusze policji znaleźli Logana częściowo zanurzonego w rzece w Pandy Park, zaledwie 250 m od jego domu — miał na sobie spodnie od piżamy z dinozaurem i koszulkę Spider-Mana.


Craig Mulligan miał 13 lat, kiedy brał udział w śmiertelnych atakach na Logana i pomógł Cole'owi pozbyć się ciała dziecka, wrzucając je do rzeki.

Ławie przysięgłych pokazano obszerny materiał z kamer CCTV z pobliskich domów w czasie incydentu, który pokazał Cole'a i nastolatka 31 lipca o 02:43, przenoszących ciało Logana w sportowej torbie do pobliskiej rzeki, gdzie je porzucili.

Logan został zamordowany zaledwie pięć dni po tym, jak Mulligan zaczął mieszkać w tym samym domu co on, co prokuratorzy opisali jako „nieprzypadkowe”.

W oświadczeniu złożonym w sądzie rodzina zastępcza Mulligana powiedziała, że ​​uczynił ich życie „żywym piekłem” i „przestraszyli się” go.

Zobacz też:


W ciągu kilku tygodni powtarzał groźby, że ich zabije, a także zrani ich córkę i psa.

Obawy wzrosły, gdy zapytał dwie młode dziewczyny, czy chcą zagrać w „grę w morderstwa” i powiedział im, że będą musiały wejść do czarnych worków na śmieci.

Chociaż najczęściej mówił czule o swoim ojczymie, macosze i najmłodszym rodzeństwie, to zawsze wyrażał chęć „zabicia pięciolatka” (Logana).

Mulligan był „potworem”, który miał „pragnienie przemocy”, powiedziała rodzina zastępcza w sądzie.


Po tym, jak Logan został zamordowany, Mulligan ponownie trafił pod opiekę władz lokalnych.

Opiekun słyszał, jak wielokrotnie śpiewał: „Kocham dzieci. Kocham pieprzone dzieci. Uwielbiam bić dzieciaki w głowę”.

Innemu pracownikowi powiedział: „Zrobiłem kilka złych rzeczy, ale nie wolno mi o tym mówić”.

Williamson i Cole zwrócili się do sądu rodzinnego o opiekę nad Mulliganem. Wygrali sprawę 26 lipca 2021 r. i od tego dnia zamieszkał z nimi.

Ciało Logana odkryto 31 lipca 2021 r., zaledwie 250 metrów od jego domu.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Ryanair, Jet2, TUI, BA: Brytyjski rząd zmienia prawo, aby zmniejszyć chaos na lotniskach
 Czytaj następny artykuł:
Brytyjskie linie lotnicze odwołują 650 lotów w przyszłym miesiącu