Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ludzie grają w piłkę na pustej autostradzie w UK, po zatrzymaniu ruchu z powodu protestów

W Internecie udostępniono nagrania ludzi grających w piłkę nożną na M4, gdy ruch został zatrzymany i powstały ogromne korki.

Protestujący powodują dziś „poważne zakłócenia” na drogach w odpowiedzi na wysokie ceny paliwa.


Uczestnicy wyruszyli dziś rano z różnych stacji paliw i jechali autostradami z prędkością mniejszą niż 30 mil na godzinę.

Protestujący „spotkali się pośrodku” na moście Severn na autostradzie M4, co spowodowało zatrzymanie ruchu w obu kierunkach.

Udostępniony dziś film pokazuje, jak ludzie wysiadali z samochodów, aby grać w piłkę nożną na przeciwległej pustej jezdni.

Zobacz też:


Linie stojących samochodów i ciężarówek ciągnęły się kilometrami w tle materiału filmowego.

Nie jest jasne, kiedy zakłócenia ustąpią.

Kilku demonstrantów M4 zostało aresztowanych i twierdzą, że zostali „aresztowani niesprawiedliwie” przez policję z Gwent oraz z Avon i Somerset.


Kierowcy pojazdów prowadzących blokadę na autostradzie z Magor Services w Południowej Walii zostali aresztowani za naruszenie porządku publicznego, łamiąc przepisy wymagające od nich jazdy z prędkością 30 mil na godzinę lub większą.

Dane firmy Experian pokazują, że średnia cena litra benzyny na stacjach w Wielkiej Brytanii osiągnęła w czwartek nowy rekord na poziomie 191,4 pensa, podczas gdy cena oleju napędowego wzrosła do 199,1 pensa.

Minister finansów Rishi Sunak powiedział, że uważnie rozważy wezwania do „bardziej znaczącej” obniżki ceł na paliwo po tym, jak wprowadzona w marcu obniżka o 5 pensów za litr nie powstrzymała wzrostu cen.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
30-stopniowe upały w Wielkiej Brytanii już w ten weekend
 Czytaj następny artykuł:
Samolot easyJet eskortowany przez myśliwiec z powodu obaw o „bezpieczeństwo”


// //