Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Kolejne loty z UK odwołane. Podróżni śpią przy koszach na śmieci na lotnisku

Podróżni wylatujący z Wielkiej Brytanii byli dziś zmuszeni do spania przy koszach na śmieci na lotnisku Heathrow.

Chaos, który panuje na brytyjskich lotniskach od kilku tygodni, się ciągle pogłębia i podróżni spotykają się z coraz większymi problemami.

Dziś w Internecie ponownie udostępniono zdjęcia ogromnych kolejek, sterty bagaży oraz ludzi śpiących na podłodze lotniska.


Brytyjskie media obiegły też zdjęcia rodziny, która została zmuszona do spania w niewygodnych pozycjach tuż przy koszach na śmieci.

Najnowsze sceny pokazujące chaos na lotniskach pojawiły się po tym, jak Brytyjskie linie lotnicze odwołały jeszcze więcej lotów, co może wpłynąć na plany ponad 105 000 pasażerów.

Flagowy przewoźnik British Airways odwołał już 16 000 lotów między marcem a październikiem, z których wiele zostało anulowanych z dużym wyprzedzeniem.

Teraz jednak linia lotnicza została zmuszona do dalszego ograniczenia lotów w lipcu z powodu trwającego chaosu w podróżach.

Według Daily Mail najwięcej odwołanych lotów jest z lotnisk Gatwick i Heathrow. Zmniejszyło to liczbę lotów z tych lotnisk z 8383 do 7731.

Dotknięte miejsca docelowe, to między innymi hiszpańskie hotspoty jak Barcelona, Majorka i Malaga, a także miasta w Portugalii i Grecji.


Brytyjski rad ostatnio poinformował, że sprawdzanie osób chcących pracować na lotniskach w Wielkiej Brytanii zostanie przyspieszone w celu zmniejszenia opóźnień i chaosu w podróżach.

Ministerstwo Transportu poinformowało, że przyspiesza proces weryfikacji nowych pracowników, aby pomóc uporać się z chaosem podróżniczym, który spotyka podróżnych od miesięcy.

Minister transportu Grant Shapps powiedział, że przyspieszając weryfikację nowych pracowników ochrony lotnictwa, rząd „robi, co w jego mocy, aby pomóc pasażerom”.

Zobacz też:


Powiedział, że kontrole antyterrorystyczne personelu, które wcześniej zajmowały do 20 dni, teraz będą przeprowadzane dwa razy szybciej.

Brytyjskie ministerstwo transportu rozważa również czasowe zawieszenie przepisów dotyczących lotów nocnych.

Linie lotnicze są obecnie ograniczone pod względem liczby lotów, które mogą wykonać między 23:30 a 6 rano na głównych lotniskach, co często prowadzi do odwołania w przypadku opóźnień.


Od piątku obowiązuje też rządowa „amnestia” do przepisów dotyczących slotów na lotniskach, która pozwala liniom lotniczym zmieniać godziny lotów bez ponoszenia potencjalnej kary.

Pomimo to z tygodnia na tydzień podróżni muszą się zamakać z coraz większymi problemami.

Dodatkowo pracownicy wielu linii lotniczych zaplanowało strajki a grupa Which? zajmująca się prawami konsumenckimi ostrzegła, że dziesiątki tysięcy brytyjskich podróżnych pozostaną tego lata bez ochrony, ponieważ najnowsze badania pokazują, że 40 procent polis ubezpieczeniowych nie jest wypłacanych w przypadku strajków.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Jednoroczne dziecko zmarło po upadku z siódmego piętra bloku w UK
 Czytaj następny artykuł:
„Nieuczciwe” ubezpieczenia podróżne w UK, nie obejmują opóźnień i anulowania lotów z powodu strajków