Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Mężczyzna walczy o życie po ataku w Pype Hayes Park w Erdington

Policja aresztowała dwóch nastolatków po tym, jak wczoraj (4 lipca) doszło do ataku nożem w parku Hayes Park w Birminghan w Wielkiej Brytanii.

18-letni mężczyzna został zaatakowany przez grupę około 10 młodych ludzi o godzinie 17:30 w Pype Hayes Park w Erdington.


Dźgnęli go nożem w klatkę piersiową i plecy, po czym ukradli mu dwa telefony i kluczyki do samochodu.

Mężczyzna pozostaje w szpitalu w stanie krytycznym. Policji udało się aresztować dwóch nastolatków, których ścigali przez zarośla w parku.

Jak poinformowała policja, w ujęciu pomógł dron z Narodowej Służby Powietrznej Policji, dzięki któremu zlokalizowano dwie osoby z 10 które uciekły w różnych kierunkach.

Dwóch nastolatków próbowało ukryć się w zaroślach parku, ale funkcjonariusze ścigali ich, wbiegając w gęste zarośla i aresztowali chłopaków wieku 14 i 15 lat – pod zarzutem kradzieży.

Obaj zostali zwolnieni za kaucją policyjną, na czas kontynuowania śledztwa.

Policja rozumie, że ten incydent jest niepokojący, dlatego rozmieściła funkcjonariuszy patrolujących park i okoliczne tereny, które pracują nad identyfikacją zaangażowanych osób.


Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje o incydencie – w tym nagrania z telewizji przemysłowej lub telefonu komórkowego wykonane w Pype Hayes Park, Erdington w tym czasie jest proszony o przesłanie ich policji.

Z policją można się skontaktować za pośrednictwem czatu na stronie https://www.west-midlands.police.uk w godzinach od 8:00 do północy.

Numer referencyjny sprawy to: 20/613404/22.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Pilne: Minister finansów Rishi Sunak i minister zdrowia Sajid Javid zrezygnowali ze stanowiska
 Czytaj następny artykuł:
Jednoroczne dziecko zmarło po upadku z siódmego piętra bloku w UK